Про встановлення статусу учасника війни учасникам антитерористичної операції

Про встановлення статусу учасника війни учасникам антитерористичної операції

Статтею 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено коло осіб, які належать до учасників війни. Зокрема, відповідно до пункту 13 вказаної статті до учасників війни відносяться працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у порядку, встановленому законодавством.

Порядок надання статусу учасника війни зазначеним особам регламентований постановою Кабінету міністрів України від 23.09.2015 року № 739 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету міністрів України від 14.06.2017 року № 414).

Відповідно до рішення Уряду розгляд питань про встановлення статусу учасника війни працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО в період її проведення, покладено на комісії для розгляду питань, повязаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

Підставою для надання статусу учасника війни є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО в районах її проведення (витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки про залучення до забезпечення проведення АТО, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління АТО, його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління АТО в районах її проведення), а також інші документи, видані державними органами, підприємствами, установами, організаціями, що містять відомості про безпосередню участь працівника в забезпеченні виконання завдань АТО в районах її проведення (витяги з наказів і розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).

Статус учасника війни особам встановлюється відповідними комісіями за місцем перебування громадянина на пенсійному обліку або за місцем роботи. Громадянам, які не є пенсіонерами, або які одержують іншу виплату замість пенсії, статус учасника війни встановлюється комісіями при органах праці та соціального захисту населення за місцем їх проживання.

При департаменті соціальної політики облдержадміністрації функціонує обласна комісія для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», основним завданням якої є розгляд спірних питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни.

Очолює комісію директор департаменту Володимир Корженьовський. До складу комісії входять фахівці департаментів соціальної політики, агропромислового розвитку, фінансів обласної державної адміністрації, головних управлінь Пенсійного фонду України, Національної поліції в області, обласного військового комісаріату, обласного бюро медико-соціальної експертизи, Державного архіву області, управління Служби безпеки України в області, головного територіального управління юстиції, управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області та представники громадських організацій ветеранів війни.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено