ВОЄННИЙ СТАН

Нітрати у воді – небезпека для здоров’я дітей

Нітрати у воді – небезпека для здоров’я дітей

Вода питна, забруднена нітратами, особливо небезпечна для дитячого організму. Вживання води, з наднормативним вмістом нітратів, небезпечне для здоров’я та спричиняє захворюванню водо-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3-х річного віку. Зазвичай, метгемоглобінемія найчастіше спостерігається у людей сільської місцевості, де використовується для приготування їжі вода колодязів.

Метгемоглобінемія – захворювання, обумовлене токсичною дією нітратів, яка полягає у кисневому голодуванні тканин (гіпоксії), розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю. Нітратна інтоксикація пов’язана з утворенням високого рівня метгемоглобіну в крові. Також пригнічується активність ферментних систем, що беруть участь у процесах тканинного дихання.

З метою запобігання виникнення захворювання дітей на метгемоглобінемію  Головним державним санітарним лікарем України видано Постанову від 17.05.2019р. № 16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей».

Оскільки на сьогодні практично не існує ефективних методів видалення нітратів з води в умовах децентралізованого водопостачання, для запобігання виникнення  метгемоглобінемії у дітей до 3-х річного віку, забороняється вживання питної води з вмістом нітратів, що перевищує норму 50 мг/дм3.

Для запобігання шкідливого впливу нітратів на здоров’я дітей та виникнення отруєнь серед них  пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією необхідно:

  • дотримуватись гігієнічних вимог при облаштуванні та експлуатації колодязів, (герметизувати стінки, влаштувати навколо колодязів глиняний замок, навіс, при забрудненні води проводити очистку від мулу);
  • не допускати забруднення водоносних горизонтів, витоку нечистот з вигрібних ям, гноєзбірників, дно, стінки яких мають бути бетоновані, герметичні,
  • заборонити внесення органічних та мінеральних добрив на відстані не менше 500м від джерел водозаборів, каптажованих джерел, індивідуальних колодязів.
  • щорічно проводити ремонт, очищення від мулу, дезінфекцію споруд водокористування;

Щоб бути впевненим у якості питної води, щодо наявності в ній нітратів, її можна безкоштовно дослідити в санітарно-гігієнічній лабораторії  Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦ КПХ МОЗ».

Попередній Правова підтримка співробітників переміщених закладів вищої освіти та наукових установ України, які постраждали внаслідок агресії російської федерації

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено