Символіка міста

Символіка міста

В 2014 році місто Бурштин  відсвяткувало  460-ту річницю. Тому влада міста вирішила внести змінити в символіку герба та прапора міста Бурштин.

«Ми вирішили шукати історичні символи нашого міста, щоб об’єднати сучасну і стародавню символіку, щоб об’єднати минуле і сьогодення. Однин із символів, які ми знайшли – це сокіл із складеними крилами, який було знайдено на печатці графа Ігнатія Скарбкова. Цю печатку віднайшов серед документів XIX ст.. кандидат історичних наук Андрій Гречило зі збірки краєзнавця Антоні Шнайдера , що зберігаються у Львівській науковій бібліотеці. Ми знаємо про те, що в Бурштині була велика  соколина ферма – предмет гордості дідича, тому власник міста й зобразив цього птаха на своїй печатці, а ймовірно – й на гербі поселення. Вчений зробив на основі символіки згаданої печатки реконструкцію міського герба Бурштина й помістив його у своїй фундаментальній книзі «Герби міст України»


Рішення міської ради від 22 вересня 2013 року № 01/34-13 “Про  внесення  змін   в  герб і прапор міста Бурштин” – переглянути


ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЗМІСТ, ОПИС І ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ СИМВОЛІВ МІСТА БУРШТИНА

1. Зміст символів міста Бурштин.

Герб та прапор є офіційними символами міста Бурштина. Головною геральдичною фігурою в проекті герба є золотий сокіл із складеними крилами  , який відображає давні міські традиції Бурштина , оскільки на печатках містечка з ХІХ століття маємо зображення подібного птаха. Дві стилізовані бурштини ( янтарі ) як асоціативний символ назви міста , а оправи червоного кольору  означають втілення руху , тепла й енергії –символу  міста енергетиків.  Хрест означає високу духовність мешканців міста

2. Опис герба міста Бурштин.

У синьому полі золотий сокіл із складеними крилами , у срібній главі – синій козацькій хрест , обабіч якого по золотому круглому бурштину в червоній оправі

3. Опис прапора міста Бурштин.

Квадратне полотнище , яке складається з двох горизонтальних смуг – верхньої  білої та нижньої синьої ( співвідношення ширини смуг – рівне 1:2), на білому фоні – синій козацький хрест , обабіч якого по жовтому круглому бурштину в червоній оправі, на синьому – жовтий сокіл зі складеними крилами, повернутий до древка.

4. Порядок використання герба та прапора міста Бурштин.

4.1. Герб та прапор міста є офіційними символами органу місцевого самоврядування та виконавчого комітету міста Бурштин.

4.2. Зображення герба міста Бурштин встановлюється :

– у залі міської ради ;

– у службових кабінетах голови міської ради, заступників  голови, секретаря міської ради та працівників апарату виконавчого комітету;

– на службових посвідченнях, бланках, штампах та печатках ( для використання), на нагородних грамотах, вітальних листах, іншій неофіційній кореспонденції представницьких і виконавчих органів.

4.3. Зображення герба і прапора міста Бурштин можуть використовуватись :

– як елемент святкового оформлення населеного пункту ;

– на почесних грамотах, вітальних листах, пам’ятних адресах, дипломах творчих премій ;

– під час проведення політичних, культурних, спортивних та інших заходів.

4.4. Юридичні  та фізичні особи мають право використовувати тільки затвердженні зображення герба і прапора міста, а з комерційною метою ( реклама товару, фірми, виготовлення сувенірною продукції) – тільки з дозволу Бурштинської міської ради.

4.5. Виключне право на використання герба та прапора належить Бурштинській міській раді.

4.6. Не дозволяється використання герба та прапора без спеціальної згоди Бурштинської міської ради у випадках, непередбачених цим Положенням.

 Герб м. Бурштин                                      Прапор м. Бурштин

герб

прапор

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено