Про місто

Про місто

33Майже в самому центрі Європи, на правому березі річки Гнила Липа, яка впадає у Дністер, височіє Бурштин. З глибини віків до нас дійшла легенда про дорогоцінне бурштинове намисто, яке загубила князівна. З нею і пов’язують назву міста Бурштин.
У 1596 році містечко вперше згадано в історичних документах. До старовинних будівель Бурштина належить: церква Воздвиження Чесного Хреста, римо-католицький костел Святої Трійці, каплиця-усипальниця бурштинських графів роду Скарбеків-Яблуновських. Прикрашають і звеличують місто: церква Святого Йосафата та жіночий монастир Служебниць Господа та Діви Марії з Матара.
Нині Бурштин сучасне місто, що вдосконалюється і розвивається. Особлива гордість міста – трудолюбиві, гостинні люди, які понад чотири століття розбудовували місто, збагачували і примножували його культуру. Життя міста, як і життя всієї Івано-Франківщини, неможливо уявити без Бурштинської ТЕС адже на неї припадає понад 20% промислового виробництва області.
Успішно працюють освітні заклади: енергетичний коледж, вище професійне училище торгівлі та ресторанного сервісу, три загальноосвітні школи І-Ш ступенів, гімназія, навчально-виховний комплекс школа-сад, чотири дошкільні навчальні заклади, музична школа. До послуг жителів міський стадіон, спорткомплекс, басейн «Дельфін». На їх базі функціонують десятки спортивних гуртків і секцій /плавання, баскетбол, волейбол, шахи, карате, та ін. Місто є основною базою для тренувань збірної України з веслування на байдарках і каноє. Улюбленою командою всіх галичан є футбольний клуб «Енергетик». Важливу роль в духовному житті міста Бурштина і регіону відіграє ПК «Прометей», де знаходяться міська бібліотека, спортивна і танцювальна зали, музей історії визвольних змагань Галицького району, музей Бурштинської ТЕС.
Надзвичайно зелене, квітуче та мальовниче наше місто. Унікальне місцезнаходження, неповторні краєвиди і доброзичливі люди – все це робить Бурштин прекрасним місцем для відпочинку, для туристичних прогулянок і філософських думок на одинці. Тут відпочиває душа. У будь-яку пору року Ви знайдете для себе щось цікаве і обов’язково захочете повернутися сюди ще раз.

З повагою міський голова,
Василь Андрієшин

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено