ВОЄННИЙ СТАН

Зовнішня торгівля підприємств та організацій області послугами у І кварталі 2020 року

Зовнішня торгівля підприємств та організацій області послугами у І кварталі 2020 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту послуг підприємствами і організаціями області у І кварталі 2020р. порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшилися на 7,4%,  імпорту –    зменшились на 31,6% і становили відповідно 19,5 та 4,7 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 14,8 млн.дол. США.

За обсягами експорту послуг область посіла 15 місце серед регіонів України, імпорту послуг – 18 місце.

Зовнішньоторговельні операції послугами з партнерами з 97 країн світу здійснювали 130 суб’єктів господарської діяльності.

Найбільші обсяги послуг надано нерезидентам з Румунії, США, Індії, Швеції, Польщі, Кіпру. Майже половину обласного експорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, 20,1% – послуги, пов’язані з подорожами, 13,5% – ділові, 8,7% – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні, 6,7% – транспортні послуги.

Більше 80% обсягів отриманих з-за меж країни послуг припадало на нерезидентів з Польщі, Данії, США та Нідерландів. Серед імпортованих послуг 46,1% обсягів припадало на транспортні послуги, 36,5% – на ділові, 9,4% – на послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Питома вага країн ЄС у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 64,8%, імпорту – 91%. Обсяги експорту послуг до цих країн зменшилися у порівнянні з І кварталом 2019р. на 7,4%, імпорту – на 34,7% і склали відповідно 12,6 та 4,2 млн.дол. США.

Зовнішня торгівля області  товарами у січні–березні 2020 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–березні 2020р. становили  186,8 млн.дол.  США,  імпорту  –  150,3 млн.дол.  США.  Порівняно  з  січнем–березнем  2019р.  обсяги  експорту  зменшилися  на  8,2%,  імпорту – на 6,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 36,5 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,24.

Cеред  регіонів  України  за  обсягами  експорту  товарів  область  посіла  17 місце,  імпорту товарів – 14 місце.

Партнерами  області  у зовнішній  торгівлі  товарами  були  нерезиденти  з  93  країн  світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Індії, Туреччини, Польщі, Словаччини, Чехії, Італії, Білорусі, Об’єднаних Арабських Еміратів, Російської Федерації, Німеччини.

Обсяг  експорту  товарів  до  країн  Європейського  Союзу  становив  108,1 млн.дол. США або 57,9% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревина і вироби з деревини, живi тварини, продукти тваринного походження, мінеральні продукти, продукти рослинного походження.

У  розрахунку  на  одну  особу  населення  в  області  експортовано товарів   на   136,6 дол.  США   (по   Україні  –  292,5 дол.  США),   що   відповідає   19  місцю  серед  регіонів  держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Румунії, Німеччини, Польщі, Китаю, Білорусі, Італії.

З країн ЄС отримано товарів на 75,3 млн.дол. США, що складає половину  загальнообласних  обсягів  імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, засобів наземного транспорту, текстильних матеріалів та текстильних виробів і недорогоцінних металів та виробів з них.

Попередній ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено