ВОЄННИЙ СТАН

Зовнішня торгівля підприємств та організацій міст і районів області послугами за 9 місяців 2017 року

Зовнішня торгівля підприємств та організацій міст і районів області послугами за 9 місяців 2017 року

Головне управління статистики в області інформує.

Зовнішньоторговельні  операції  послугами  у січні–вересні 2017р.  здійснювали 106 суб’єктів господарської діяльності районів та міст обласного значення.

У  м.Івано-Франківську  послуги   зарубіжним   партнерам  надавали  30 підприємств,  у  м.Калуші – 14,  у м.Коломиї – 7,  Долинському та Тисменицькому районах – по 6, у м.Яремче – 4, у решті міст та районів –     по 1–2. Найбільша частка експорту послуг належала суб’єктам обласного центру (71,6% загальнообласних обсягів).  Вагомими  були  і  обсяги послуг, які надали підприємства та організації Тисменицького (8,3%) та Долинського (6,3%)  районів, міст Калуша (4,6%),  Коломиї (4,4%)  і  Яремче (1,7%).

У порівнянні з 9 місяцями 2016р. збільшилися обсяги експорту послуг, які  надавали  суб’єкти  господарювання  міст  Яремче (у 2 рази),  Коломиї (на 40,1%) та Івано-Франківська (на 21,2%), Долинського району (на 3,9%). Водночас, зменшилися обсяги послуг, надані суб’єктами Тисменицького району (у 2,1 раза)  та  м.Калуша (на 3,4%).

Підприємства та організації міст Коломиї та Івано-Франківська надавали послуги в основному партнерам з Європи (відповідно 99,6% і 83%), Тисменицького району – Європи (66,9%) та Азії (32,8%), Долинського району – Європи (59%) та Америки (37,2%),  м.Яремче – Європи (41,5%), СНД (34,5%), Азії (13%), м.Калуша – Європи (41,3%), Азії (35%), СНД (15,7%).

Основу експорту послуг м.Івано-Франківська складали послуги з переробки   матеріальних   ресурсів,   послуги,  пов’язані   з   подорожами    (в основному послуги у сфері освіти), транспортні послуги, м.Коломиї та  Тисменицького району – послуги з переробки матеріальних ресурсів та транспортні послуги, м.Калуша – транспортні послуги та послуги з переробки матеріальних ресурсів, Долинського району – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні послуги і транспортні послуги, м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами.

Найбільша питома вага отриманих з-за меж країни обсягів послуг припадала на підприємства та організації м.Івано-Франківська (35,8%). Значною була також частка обсягів м.Калуша (20%), Рожнятівського (13,5%)  і Долинського (7,8%) районів. Обсяги послуг, які  отримали  суб’єкти  господарювання м.Калуша, зросли у порівнянні з січнем–вереснем попереднього року у 2 рази, Рожнятівського району – в 1,5 раза, Долинського району – на 5,3%,  а  м.Івано-Франківська – зменшилися на 32,7%.

Країни Європи були основними партнерами підприємств та організацій в імпорті послуг (98,2% – у Рожнятівському районі, 91,4% – у Долинському районі, 88,5% – у м.Івано-Франківську, 79,9% – у м.Калуші).

Підприємства та організації міст Івано-Франківська та Калуша  здійснювали імпорт, в основному, ділових, транспортних послуг, послуг, пов’язаних із подорожами, і у сфері телекомунікацій, комп’ютерних та інформаційних послуг, Долинського району – послуг, пов’язаних із подорожами та транспортних послуг, Рожнятівського району – транспортних послуг.

Головне управління статистики в Івано-Франківській області
Опубліковано 23.11.2017 року

Попередній Роздрібна торгівля області у січні–жовтні 2017 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено