ВОЄННИЙ СТАН

Зовнішня торгівля області товарами за І-ше півріччя 2016 року

Зовнішня торгівля області товарами за І-ше півріччя 2016 року

news-imageЗа інформацією Головного управління статистики в області, обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–травні 2016 р. становили 189,6 млн дол. США, імпорту – 153,2 млн дол. США.

У порівнянні із січнем–травнем 2015р. обсяги експорту збільшилися на 35,9%, імпорту – на 34%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 36,4 млн дол., коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,24.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 88 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Італії, Польщі, Чехії, Данії, Бельґії, Республіки Корея та Ірландії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 130 млн дол. США або майже 70% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з відповідним періодом минулого року. в 1,5 рази.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження (в основному, зернові культури), механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, тварини, продукти тваринного походження. Вагомими були і обсяги відвантажень полімерних матеріалів, пластмас та виробів із них, шкур необроблених, шкір вичищених, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Вагомими були також товарні надходження з Німеччини, Польщі, Чехії, Румунії, Італії, Китаю, Угорщини.

Імпорт товарів із країн ЄС становив 116,5 млн дол. США або більше, ніж три чверті від загальнообласного обсягу імпорту та зріс у порівнянні із січнем–травнем 2015 р. в 1,5 рази.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів із них і продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 21.07.2016 року

Попередній Про призначення пільг населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу у грошовій формі

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено