ВОЄННИЙ СТАН

Зміна тарифу Бурштинської ТЕС негативно позначиться на виконанні вимог ENTSO-E

Зміна тарифу Бурштинської ТЕС негативно позначиться на виконанні вимог ENTSO-E

Недофінансування Бурштинської ТЕС негативно позначиться на можливості виконувати вимоги європейської мережі системних операторів і дестабілізує роботу Бурштинського енергоострова. Питання про переведення станції на загальне тарифоутворення без урахування режиму роботи в ENTSO-E ініційовано на робочій групі ДП «Енергоринок» за участю НКРЕКП.

Бурштинська ТЕС є частиною Бурштинського енергетичного острова. Блоки електростанції синхронізовані з європейською енергосистемою ENTSO-E і працюють окремо від Об’єднаної енергосистеми України (ОЕС). Технічні особливості роботи в системі ENTSO-E відрізняються від вимог ОЕС України. Тому з 2004 року для енергоблоків Бурштинської ТЕС встановлюється тариф з урахуванням режиму роботи в європейській енергосистемі.

Інтеграція південно-західної частини ОЕС України в енергосистему європейських країн ENTSO-E — одне з ключових досягнень на шляху інтеграції країни до Європейського співтовариства. Для забезпечення режиму паралельної роботи введено систему регулювання частоти й потужності, встановлено сучасну апаратуру релейного захисту, три фази шунтувальних реакторів 750 кВ, проведено модернізацію енергоблоків, телекомунікаційної мережі та багато іншого. Завдяки автоматизації системи керування роботою енергоблоків Бурштинської ТЕС забезпечено точність і надійність енергопостачань. Реконструйовано блоки № 5 і № 7. Модернізація обладнання та релейного захисту енергомережі Бурштинської ТЕС дозволила збільшити експортну пропускну спроможність перетину НЕК Укренерго з 500 до 650 МВт 2013 року. З моменту приватизації ДТЕК вклав у модернізацію, ремонт і технічне обслуговування Бурштинської ТЕС 1,8 млрд грн.

Відмова враховувати в тарифі специфіку роботу електростанції в системі ENTSO-E може призвести до порушення стабільної роботи Бурштинського енергетичного острова. «2015 року Бурштинська ТЕС працює із середньою рентабельністю мінус 15%. У разі зміни підходу до тарифоутворення щорічно станція буде недоотримувати 1 млрд грн. У станції просто не буде коштів на своєчасну закупівлю вугілля й виконання технічних вимог ENTSO-E до мережі й обладнання. Це поставить під загрозу функціонування всього Бурштинського енергоострова. Електростанція перейде на роботу меншим складом блоків, скоротиться експорт, податкові та валютні надходження, вугілля львівсько-волинських шахтарів виявиться незатребуваним. Україна втратить позиції на європейському ринку електроенергії й не зможе виконувати функції маневрених потужностей для європейської енергосистеми. На шляху енергетичної інтеграції України з Європою Бурштинський енергоострів був свого роду єдиним мостом, що з’єднує обидві енергосистеми. Сьогодні реалізація планів щодо подальшої синхронізації ставиться під питання», — зазначивдиректор із комерційної діяльності ДТЕК Енерго Віталій Бутенко.

Попередній Павло Розенко: Програма житлових субсидій стала максимально наближеною до людей

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено