ВОЄННИЙ СТАН

ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ!

До Нового 2018 року залишаються лічені дні.  Більш як за сторічною традицією на вулицях наших міст і селищ, в офісах і крамничках встановлюють ялинки, з’являться вони і в більшості осель українців. І тому зрозуміло, що саме в ці дні є найбільш ймовірними браконьєрські вирубки «новорічних дерев» – сосонок та ялинок.

Тому подумаємо над тим, як зустріти Новий рік, не рубаючи ялинки, Цікаво, що в європейських країнах штучна ялинка дешевша “живої”, тому, що виростити ялинку – це не проста справа і вимагає багато часу.

А для задоволення потреб у «живих» вічнозелених красунях, їх заготовляють виключно на спеціально визначених лісових ділянках. В тому числі і у якості саджанців, які після того як відбудеться новорічне свято можна посадити чи то на подвір’ї, чи на дачній ділянці.

Можна також прикрасити будинок оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево. Новорічні композиції прекрасно вписуються в сучасний інтер’єр. Вони прикрашають новорічні столи, підносяться як подарунки. Їх можна поставити на обідній чи книжковий стіл, сервант, книжкову полицю, телевізор.

Тому, поступаймо розумно, бо за вчинення самовільних рубок накладається адміністративний штраф (ст. 65 КУпАП), а порушник зобов’язаний відшкодувати заподіяну лісу шкоду, що залежить від товщини стовбура нелегально зрубаного дерева. Та якщо вчинена рубка декількох новорічних дерев, а розмір завданої лісу шкоди визнаний істотним, винна особа притягується до кримінальної відповідальності за ст. 246 Кримінального кодексу України.

Отже, звертаємось до всіх громадян у ці передсвяткові дні з проханням проявити свідомість і порозуміння, аби спільно сприяти уникненню знищення вічнозелених насаджень та завдання збитків навколишньому природному середовищу.

 

Земельно-екологічний відділ
Бурштинської міської ради
Опубліковано 21.12.2017 року

Попередній Комунальному підприємству «Житловик» в Бурштині купили другий трактор

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено