ВОЄННИЙ СТАН

Запровадження децентралізації – обґрунтований крок, який відповідає західному досвіду

Запровадження децентралізації – обґрунтований крок, який відповідає західному досвіду

news-imageТаку думку висловив політолог, кандидат політичних наук, депутат обласної ради Ігор Дебенко в інтерв’ю для газети «Галичина».

«Якщо ми справді прагнемо здійснити децентралізацію, розбудувати сильне та самодостатнє місцеве самоврядування, то ліквідація місцевих державних адміністрацій, утворення виконкомів на базі місцевих рад, закладення фінансових передумов для успішного розвитку громад шляхом залишення на місцях переважної частини податків і зборів, а також наділення громад реальними, дієвими повноваженнями є цілком логічними, – наголосив Ігор Дебенко. –  Як і впровадження інституту префектів, які підпорядковувалися б Президенту та здійснювали наглядову функцію за дотриманням законності органами місцевого самоврядування. Втім, цей нагляд не може суміщатись із управлінськими повноваженнями — префекти не мали б перебирати на себе виконавчу владу.»

Депутат переконаний, що запровадження децентралізації є цілком обґрунтованим кроком, який відповідає західному досвіду, однак потребує наділення місцевих громад реальними повноваженнями й відмову центральних органів виконавчої влади від спокуси надалі тримати ситуацію на місцях у ручному режимі. За протилежних обставин ризикуємо одержати лише ще одну зміну декорацій за ширмою чергового перетягування владних канатів.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 15.03.2016 року

Попередній Президент закликає Верховну Раду пришвидшити отримання Україною безвізового режиму та знайти вихід із політичної кризи

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено