ВОЄННИЙ СТАН

Закон України “Про протидію торгівлі людьми”

Закон України “Про протидію торгівлі людьми”

Торгівля людьми одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жервами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Окрім економічних причин, які змушують шукати роботу за кордоном, важливий факт, що спричиняють торгівлю людьми є відсутність достовірної інформації про можливісті працевлаштування, незнання своїх прав, поширення стереотипів та інше. Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.Оскільки, на даний час відбувається хвиля внутрішньої міграції громадян, які переселяються з окупованої території та районів ведення антитерорестичної операції в інші райони України, існує ризик збільшення випадків торгівлі людьми в середині країни.

Процедура встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми визначається Законом України “Про протидію торгівлі людьми” та постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012р. № 417 “Про затвердження Порядку встановлення особи, яка постраждала від торгівлі людьми”.

Відповідно до цих документів особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми має право звернутися до місцевої державної адміністрації за місцем реєстрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту її прав і свобод.

Особи, які постраждали від торгівлі людьми мають право на виплату одноразової матеріальної допомоги, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2012р. № 660 “Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.”

Особа, якій встановлено статус постраждалої виплачується одноразова допомога у розмірі прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб, установленого на момент звернення за матеріальною допомогою.

Для отримання такої допомоги необхідно подати документи до відділу соціального захисту:

– заяву за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики;

– копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

– копію документа, що посвідчує особу;

– копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).

Крім того, особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501 зі стаціонарних телефонів або 527 із мобільних телефонів  (безкоштовно) 

Відділ соціального захисту населення
Опубліковано 01.11.2016 року

 

Попередній НАСИЛЛЯ В СІМ’Ї НЕПРИЙНЯТНЕ!!!

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено