ВОЄННИЙ СТАН

За яких обставин студент призовного віку може перетнути державний кордон та виїхати з України?

За яких обставин студент призовного віку може перетнути державний кордон та виїхати з України?

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, тобто студенти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про внесення змін до Постанови від 27.01.1995 № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», де зазначив, що ця норма не поширюється на студентів українських вишів, окрім тих, хто  навчається закордоном.

Так, громадяни України, які є студентами закордонних вищих навчальних закладів  та є собами  призовного віку, під час воєнного стану можуть виїжджати за кордон для продовження навчання.

Для того, щоб студент іноземного вузу перетнув кордон йому необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем прописки та отримати:

  • відповідний запис у військово-обліковому документі щодо надання відстрочки від призову;
  • дозвіл на перетин кордону від керівника центру комплектування та соціальної підтримки.

Вказаній категорії осіб при перетинанні  державного кордону при собі необхідно мати наступні документи:

  • документ, що надає право на перетин держкордону – закордонний паспорт;
  • документ, що підтверджує навчання в закладі фахової перед вищої та вищої освіти за кордоном. Документами, що підтверджують факт навчання в іноземному навчальному закладі є студентський квиток; довідка з навчального закладу; виклик на навчання або документ, що підтверджує право на тимчасове проживання в країні у зв’язку із навчанням.;
  • дозвіл на перетин кордону від керівника відповідного центру комплектування та соціальної підтримки (довідка про відстрочку);
  • військово-обліковий документ із записом щодо надання відстрочки від призову (призову за мобілізацією).

Якщо Ваші права порушені Вам необхідно негайно звернутися по безоплатну правову допомогу до Бурштинського бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: вул. Коновальця 2, (1 поверх), м. Бурштин, 77111 або за номером тел. 03438 44015.

Сектор «Бурштинське бюро правової допомоги» Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Попередній ПОН на ринку газу Прикарпаття: що потрібно знати клієнтам ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут»

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено