ВОЄННИЙ СТАН

«Юність, обпалена війною»

DSCN5504-890x395

16 лютого 2017 р. у Бурштинській загальноосвітній школі I-III ступенів №2 відбулося вшанування пам’яті воїнів, які загинули в Афганістані та з нагоди річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з цієї країни.

На виховний захід було запрошено ветеранів – афганців,які мешкають у нашому місті: Ігоря Дулика, Василя Гаврилишина, Ярослава Наритника. Очевидець тих подій Ігор Дулик розповів про пережиті відчуття та події тих років, про мужність побратимів, вірність солдатській дружбі, про взаємовиручку у складних життєвих випробуваннях. Він наголосив, що й зараз Україна переживає важкі часи, тому усі українці повинні об’єднатись в одну родину, де біль одного віддається щемом у серцях інших.
Ведучі заходу Володимир Гудзь та Руслана Мушак назвали імена наших земляків, яким не судилося повернутися живими до рідних домівок. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців хвилиною мовчання. Виразне читання поезій про чужу війну, про біль втрати продемонстрували читці: Юля Черевата, Тетяна Гапуренко, Валерія Афтанасів, Ольга Венгер, Валерія Шарабуряк.
Присутні в залі дізналися,що майже за 10 років бойових дій, як тоді казали « за річкою», аби зайвий раз не казати слово « Афганістан», на цвинтарях України з’явилось понад три тисячі свіжих могил з юними обличчями на фотографіях. Навіть на могильних плитах довго забороняли писати справжню причину загибелі, байдуже посилаючись на інтернаціональний обов’язок, від чого вмить посивілим батькам було вдвічі важче.
Афганістан ще довго буде щеміти в грудях багатьох із нас. Загиблих не повернути. Наша пам’ять назавжди увібрала в себе біль афганських втрат. Афганська війна героїчна і трагічна. Ніким і нікому неоголошена, вона потребує глибокого осмислення. Тому нехай пам’ять пророкує: що було? як було? чи правильно було?
Виховний захід підготували учні 9–А класу (класний керівник Т.О.Фидишин), музичне оформлення виховного заходу – вчитель музичного мистецтва Н.Б.Рябко. Завершилось дійство танцювальною композицію патріотичного змісту, яку виконали учні 5 – А класу (класний керівник Г.Д.Белицька).
Вчителі та учні ще довго спілкувались із воїнами – афганцями після заходу,бо розуміли,що пережили ці люди, якою ціною було завойоване мирне життя.
Мар’яна Гривнак, учениця 9 –Б класу

DSCN5469 DSCN5475 DSCN5480

 

Бурштин NEWS
Опубліковано 24.02.2017 року

Попередній Демографічна ситуація у місті Бурштині у 2016 році

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено