ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД БОРЩІВНИКА?

borschivnukВ останні роки на території області поширився бур’ян, так званий борщівник Сосновського.

Різновидів борщівнику існує понад 60. Борщівник Сосновського, який містить речовини, що викликають фотохімічні опіки у людей і тварин, у наших краях з’явився після війни. Його батьківщиною є Кавказ. Свого часу було наказано розводити борщівник Сосновського по всьому Союзу. Проте, як виявилося, він має дуже токсичний сік і викликає важкі опіки. З часом від розведення цієї культури відмовилися, проте було вже пізно. Борщівник здичавів, розсіялося насіння, розповзлося коріння… І стебла, і листя, і квіти борщівнику містять фуранокумарини. Ці речовини різко підвищують чутливість людського організму до
ультрафіолетового випромінювання.

Медики застерігають: досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім
уражене місце виставити на сонце – і опік гарантований. Найсильніші опіки борщівник викликає при контакті з вологою шкірою у сонячні дні. Спочатку шкіра червоніє, виникає біль, набряк. З’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Пухирі можуть рости по декілька днів, захоплюючи нові ділянки шкіри.

При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, піднімається температура. Борщівник викликає і алергійні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи.
Особливо слід берегти від борщівника Сосновського дітей. Борщівник найбільш комфортно почуває себе у місцях, де багато вологи. Якщо на шкіру потрапив сік, не слід його розтирати; треба промокнути серветкою чи хустинкою, негайно закрити уражене місце від світла кількома шарами тканини. Можна накласти щільну пов’язку або замотати одягом, але щоб світло не проникало під тканину. Вдома місце контакту необхідно ретельно промити спиртом або водою з милом, заховати його від сонця. Опіки від борщівника досить глибокіі, „на пам’ять” залишаються темні пігментні плями. Вони тримаються до шести місяців, а в тяжких випадках залишаються і на все життя. Наслідки бувають важкими. Сильні опіки можуть привести до омертвіння тканин. Особливо обережними треба бути людям, схильним до алергії. У них може розвинутися набряк Ивінке, а це вже загроза життю. Якщо пухирі невеликі, краще їх не чіпати.
Коли пухир продовжує рости, необхідно звернутися до лікаря. У жодному разі не слід змащувати йодом, опік буде подвійним.

Найпростіший метод запобігання його поширенню — це коли молоді листки рослини борщівника поїдають коні, вівці та корови, тому доречно, щоби громадська худоба не обходила ділянки борщівника.

Слід також систематично скошувати цей бур’ян, зрізувати його товсте коріння, або ж викопувати його.

Ефективним засобом захисту від борщівника є й хімічні препарати — гербіциди старане, антибур’ян та ін., які можна придбати у спеціалізованих магазинах і агроаптеках. Без рукавиць і захисного одягу до отруйної рослини не варто й підходити.

Шановні мешканці м. Бурштина та с.Вигівка! При виявленні фактів розповсюдження
борщівника просимо звертатися в Бурштинську міську раду або повідомити по тел.. (03438)
45 – 809.

Земельно-екологічний відділ Бурштинської міської ради.

Опубліковано: 17.07.2015 року

Попередній Виконання мобілізаційних заходів обговорили під час засідання колегії облдержадміністрації

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено