Як стягнути аліменти на утримання дитини.

Як стягнути аліменти на утримання дитини.

Згідно моральних принципів сімейного життя та правових норм, батьки зобов’язані утримувати та виховувати своїх дітей. В свою чергу, діти зобов’язані доглядати та допомагати своїм стареньким батькам.

Так, згідно ст. 180 СК України визначено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Що робити жінкам які мають дітей, а їхні чоловіки не допомагають в утриманні та вихованні дитини.

Є два способи вирішення даної проблеми: або в добровільному або в судовому порядку.

Добровільний порядок полягає в наступному.

За домовленістю між собою, той із батьків хто проживає окремо, може брати участь в утриманні дитини в грошовій або натуральній формі. Батьки мають право укласти між собою договір про сплату аліментів (грошова форма утримання) на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати аліментів. Договір обов’язково укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Якщо, особа, яка проживає окремо від дитини не бажає добровільно сплачувати аліменти, то особа з ким проживають діти, має право на звернення до суду з позовною заявою про стягнення з іншого члена сім’ї аліментів на утримання дитини.

Варто звернути увагу на те, що навіть перебуваючи в зареєстрованому шлюбі особа має право на звернення до суду з вимогою про стягнення аліментів

Позови про стягнення аліментів можуть пред’являтись як за зареєстрованим місцем проживання позивача так і відповідача, а тому той хто подає позов сам може вибрати в який суд йому зручніше звернутись.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, крім випадків передбачених ст. 184 СК України.

Аліменти згідно рішення суду також можуть стягуватися як в частці від доходу (ст. 183 СК України) так і в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК України).

Підставою вимоги стягнення аліментів в частці від доходу є документ підтверджуючий дохід платника аліментів або офіційне працевлаштування.

Якщо аліменти стягуються на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення дитиною повноліття.

Стягнення аліментів в твердій грошовій сумі врегульований ст. 184 СК України, так якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Додатково варто звернути увагу на те, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Також аліменти можуть бути стягнуті і за минулий час, але не більше як за три роки. Однак, в такому випадку заявнику потрібно буде подати суду доказ того, що він (вона) вживав заходів щодо одержання аліментів, але не міг їх одержати в зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати.

Окрім того, найкращим способом вирішення Вашої проблеми є звернення до Бурштинського бюро правової допомоги для отримання консультації.

 

Бурштинське бюро правової допомоги
Опубліковано 27.04.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено