Як розраховується офіційний курс гривні до іноземної валюти при обчисленні платником суми акцизного податку при реалізації імпортованого пального?

Як розраховується офіційний курс гривні до іноземної валюти при обчисленні платником суми акцизного податку при реалізації імпортованого пального?

news-imageВідповідно до п. 217.1 ст. 217 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, визначаються платником податку самостійно, виходячи, зокрема зі ставок акцизного податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань.

Ставки податку та перелік товарів, зокрема пального, з яких справляється акцизний податок з вироблених та ввезених підакцизних товарів визначено п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.

Пунктом 217.3 ст. 217 ПКУ встановлено що податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє па перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.

Згідно з п. 218.2 ст. 218 ПКУ акцизний податок із підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, обчислюється у національній валюті за курсом валюти, визначеним відповідно до ст. 39 прим. 1 ПКУ, зокрема для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України (далі – НБУ), що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається. – дня визначення податкових зобов’язань.

Податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу (абзац другий п. 217.3 ст. 217 ПКУ).

У цьому разі застосовуються ставки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, встановлені п.п 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, зокрема для товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, ставка податку становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

Отже, при обчисленні платником суми акцизного податку при реалізації виробленого пального податок сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація такого пального, і залишається незмінним протягом кварталу.

Акцизний податок з ввезеного на митну територію пального сплачується при його ввезенні у національній валюті та розраховується за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє па 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається. – дня визначення податкових зобов’язань.

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального, незалежно від його походження виробленого на митній території або ввезеного на митну територію, сплачується у національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація пального, і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 116.04).

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 06.06.2016 року

Попередній Об’єднаним громадам спрямовано вже майже третину коштів державної субвенції на формування інфраструктури

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено