ВОЄННИЙ СТАН

Використання кожної бюджетної гривні повинно бути ефективним і раціональним

Використання кожної бюджетної гривні повинно бути ефективним і раціональним

Другий рік поспіль проблемним питанням в області є незабезпеченість місцевих бюджетів видатками на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ.

За підсумками минулого року, реалізація заходів щодо наповнення місцевих бюджетів області, дотримання жорстокого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни дала можливість забезпечити виконання затверджених місцевими радами планових показників по доходах місцевих бюджетів на 113,3 відсотки, наповнення обсягів виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та зекономити бюджетних коштів у сумі 77,6 млн грн, з них із оплати праці – 61,7 млн грн.

За словами заступника директора департаменту фінансів ОДА Лесі Балагури, за минулий рік приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів зріс на 50,2 відсотки. Однак нижче середньообласного показника зростання доходів місцевих бюджетів забезпечено у Печеніжинській ОТГ, м. Бурштині, Калуші, Косівському та Надвірнянському районах.

Ретельного опрацювання у поточному році, на переконання Лесі Балагури, потребує питання погашення податкового боргу. На завершення 2016 року борг за платежами, які зараховуються до місцевих бюджетів, зріс на 41,3 відсотки. Тому одним із завдань має стати ефективна робота щодо залучення додаткових коштів, зокрема, в частині легалізації заробітної плати та зменшення податку на доходи.

«Завдяки вжитим з боку облдержадміністрації заходам, станом на перше січня цього року в повному обсязі здійснено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ і повністю забезпечено додаткову потребу коштів на оплату праці, яка на початок року становила 363,8 млн грн, – підкреслила посадовець. – З Державного бюджету отримано стабілізаційної дотації на суму 100,8 млн грн, освітньої субвенції – 98,7 млн грн, медичної – 21,7 млн грн».

За рахунок власних ресурсів місцевих бюджетів додатково на оплату праці спрямовано 163 млн грн і на оплату енергоносіїв – 42 млн грн.

Як зауважила Леся Балагура, місцевими органами влади ще не достатньо використано усі потенційні джерела фінансування на виплату зарплати, зокрема вільні залишки коштів, перевиконання дохідної частини та заходи з економії бюджетних коштів.

Що ж до заходів із економії бюджетних коштів, то варто зазначити, що торік місцевими бюджетами зекономлено на зарплатню 61,7 млн грн. Питома вага зекономлених коштів обсягу незабезпеченості складає 13 відсотків.

Цього року, як і попередніх років, в області наявна незабезпеченість із виплати заробітної плати, яка станом на перше березня складає 417 млн грн, зокрема, по закладах охорони здоров’я області – 185 млн грн, установах освіти – 173 мільйони гривень.

«Питання бюджетної дисципліни сьогодні актуальне як ніколи, а враховуючи незабезпеченість до кінця року бюджетних призначень на виплату заробітної плати працівникам освіти, охорони здоров’я, потребує скоординованих дій та ефективної роботи, – наголосив Олег Гончарук. – Ми повинні навчитися вміло і раціонально використовувати наявний ресурс місцевих бюджетів. Ніхто не каже, що не потрібно планувати капітальні видатки, адже у нас є багато об’єктів соціально-культурної сфери, які потребують негайного ремонту чи здійснення інших робіт. Особливо, якщо мова йде про об’єкти з високим ступенем готовності. Але головам райдержадміністрацій треба чітко спрогнозувати ситуацію до кінця цього року щодо збалансування видатків і на оплату праці бюджетникам, оплату комунальних послуг, проведення робіт, які потребують видатків капітального характеру. Використання кожної бюджетної гривні повинно бути ефективним і раціональним».

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 06.04.2017 року

Попередній Міський голова Р. Джура прийняла участь в засідання колегії ОДА

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено