ВОЄННИЙ СТАН

Володимир РИК: «В роботі депутата найбільше подобається, коли вдається дійти до спільної думки з мешканцями і разом вирішувати проблемні питання»

Володимир РИК: «В роботі депутата найбільше подобається, коли вдається дійти до спільної думки з мешканцями і разом вирішувати проблемні питання»

– Утворилася Бурштинська територіальна громада. Новий статус вимагає від депутатів нових підходів до вирішення існуючих проблем громади. Які завдання Ви ставили перед собою, вдруге ідучи в депутати?
– Насправді, цілі такі ж, що і минулої каденції – це можливість самому брати активну участь у житті свого міста, долучатися до прийняття рішень, що, на мою думку, мали б позитивно вплинути на розвиток Бурштинської громади, вирішити ті чи інші питання на окрузі, які виникають у мешканців, при можливості згуртувати їх, донести необхідну інформацію, яку маю можливість отримувати від першоджерел, що дасть можливість правильно і вчасно реагувати на наявні виклики.
Наприклад, в світлі реорганізації житлово-комунального господарства актуальним є питання організації ОСББ, управляючої компанії. А мотивацією було те, що вже є набутий досвід, з огляду на який хочеться досягнути більш позитивних результатів діяльності у майбутньому. Загалом, мушу визнати, що депутатство – це дуже цінний життєвий досвід.
Найбільше мені подобається можливість брати безпосередню участь в обговоренні питань та долучатися до вирішення різного роду проблем у нашому місті, в тому числі, до яких залучені депутати і фахівці з різних напрямків, а попри них – і ти сам стаєш більш компетентним у питаннях, до яких колись мав відношення. Або коли вдається реалізувати задумане і ти бачиш ті результати, на які очікуєш. Але найбільше отримую задоволення від того, коли вдається дійти до спільної думки з мешканцями і разом вирішувати проблемні питання, тішуся від їх усвідомлення того, що їхня доля у їхніх же руках, оскільки саме від їх згуртованості і активності, в значній мірі, залежить вирішення важливих для них проблем.
– В минулій каденції, не зважаючи на те, що в соціальних мережах Вас часто називали «ДТЕКівським» депутатом, мешканці округу, за яким Вас закріпили дуже позитивно відгукувалися про Вашу роботу. Кожен другий мав Ваш мобільний номер телефону, звертався з різними, в тому числі побутовими проблемами і Ви завжди допомагали їх вирішувати. Більше того, Вам вдалося організувати заміну вікон та дверей у під’їздах будинків свого округу. Поділіться рецептом успіху.
– Питання потребує досить широкої відповіді, але спробую відповісти коротко. Насправді, у нашому місті більшість працездатного населення працює на тому чи іншому підприємстві, з яким його пов’язують, хтось освітянин, хтось медик, працівник сфери ЖКГ, але найбільше людей працювало і працює на ДТЕК БуТЕС, в тому числі і я – уже 18 років. І саме участь і перемога в конкурсах, кошти на які виділяв ДТЕК і вдалося реалізувати багато названих вами проектів, активно долучалися і мешканці. Зокрема, це досить популярний конкурс міні-проектів «Громада своїми руками». Крім того, я був головою бюджетної комісії, тому добре знав де і на які кошти можна розраховувати і залучати їх для вирішення різних проблем округу. І хочу відмітити, що мені було цікаво подивитися на результат роботи на окрузі, де я не проживав і до якого раніше не мав жодного відношення, але познайомився і співпрацював з багатьма цікавими людьми.
Дякую їм за співпрацю, всім хто допомагав і підтримував. Маю надію, що не менш плідною буде робота і на новому окрузі, за яким мене закріпили у цій каденції.
– А чи маєте уже план дій щодо роботи на новому окрузі, за яким Вас закріпили у цій каденції? Тим більше, що цього разу Ви з сім’єю проживаєте на цьому окрузі. Як плануєте зустрічатися з мешканцями?
– Звичайно, що на окрузі, де я проживаю мені легше визначитися з наявними проблемами, оскільки сам із ними стикаюся. Мав уже невелику зустріч з мешканцями деяких будинків під час обговорення питань майбутньої господарської діяльності, створення ОСББ, «управляючої компанії», зараз опрацьовуємо кращі для нас варіанти і на найближчій зустрічі будемо визначатися щодо цього питання.
Так як зараз все «впирається» у кошти, то разом з іншими депутатами аналізуємо і шукаємо можливості щодо їх залучення. Зокрема, на останній сесії міської ради 21 травня підтримано проект рішення про виділення «екологічних» коштів і реалізації Програми по фонду на виконання депутатських повноважень в розмірі 300 тис. грн. на кожного депутата і міського голову. Це дуже важлива програма, яка дозволить мешканцями будинків разом з депутатом визначитися щодо найважливіших проблем і реально їх вирішити, а не відкладати їх в «довгий ящик».
На відміну від коштів депутатського фонду, який діяв і у минулій каденції, ці кошти мають чітке призначення, їх можна використати на заходи від підтоплення і затоплення прибудинкових територій, підвалів, заміни старих, пошкоджених каналізаційних мереж, питань водовідведення та інших, згідно відповідної екологічної постанови.
Якщо ж з якихось причин не вдасться успішно запустити і реалізувати цю програму то ми, депутати і жильці наших будинків так і будемо спостерігати як будуть реалізовувати проекти інші громади, яким ми, як я розумію, по сусідськи перевели частину наших екологічних грошей на тій же сесії.
– Що скажете про депутатський склад? Деякі депутати залишилися, але багато нових, чи знайшли уже спільну мову?
– Так, з більшістю депутатів досить легко знайшли спільну мову, розуміємо один одного, співпрацюємо і при можливості підтримуємо один одного. Можливо тому, що ми всі маємо приблизно однакову мету, а саме – реалізувати свої обіцянки, які ми як депутати давали громаді перед виборами, а от чи вдасться реалізувати задумане покаже час.
– А якщо порівнювати вашу бюджету комісію – теперішню і минулу?
– Якщо порівнювати теперішню і минулу бюджетну комісію, то мені було комфортно і приємно працювати як тоді, так і зараз, тим більше, що тепер я один чоловік серед чотирьох красивих і розумних жінок, але з точки зору бюджетів, погодження проектів рішень по владній вертикалі, то зміни безумовно є, що пов’язано зі створенням територіальної громади, а певні негативні моменти якщо і є то швидше пов’язані з приходом нових людей на певні посади, які ще проходять період «ознайомлення» з наявними законами і окремі процеси займають поки трішки більше часу.
– Ви продовжуєте працювати у бюджетній комісії, чи краща ситуація з бюджетом після утворення громади?
– На мій погляд краща, оскільки в нас зросли такі надходження як земельний і акцизний, а в основному, екологічний податок, який згідно очікувань бюджету 2021р. складає майже 55 млн. грн., звичайно ж, що зросли і видатки.
– Чи є якісь нові механізми наповнення міського бюджету?
– Основний механізм – це активна співпраця з відповідними фондами, ефективна співпраця голови та депутатського корпусу, правильне управління доходами та видатками, реалізація значних можливостей, які, на мою думку, є у правильному управлінні коштами екологічного податку, а також – створення інфраструктури і відповідних умов для розвитку.
– І наостанок. Пропрацювавши уже одну каденцію депутатом міської ради, знаючи, як ніхто інший, міський бюджет, як Ви вважаєте, що реально на сьогоднішній день можна і треба зробити для розвитку новоствореної громади? Як бачите її через 5 років?
– Насамперед, потрібно, щоб мешканці тепер уже громади усвідомили себе одним цілим з цією громадою, долучалися до процесів розвитку. Кожен має почати з себе, до прикладу, наскільки мені відомо, дуже важко йде процес заключення договорів у селах по вивезенню сміття, не всі підприємці дотримуються правил благоустрою, мешканці багатоквартирних будинків не хочуть розуміти, що саме вони є власниками свого помешкання і несуть за нього відповідальність.
Є кілька програм по співфінансуванню мешканців і міської влади, у співвідношенні 30% міський бюджет, 70% мешканці, але люди не користуються цими можливостями, бо вважають, що влада повинна усе відремонтувати, зробити фасади і так далі самостійно. Є конкурси міні-проектів «Громада своїми руками» та вперше у цьому році стартував конкурс з місцевого фонду – Громадський бюджет.
Будь-хто може подати свій проект, щоб щось вдосконалити в місті чи селі, додавши 10% власного співфінансування. Але і цими можливостями користуються з року в рік одні і ті ж, мало хто хоче попрацювати, щоб зробити свій вклад. От в цьому є теж велика проблема. Для того, щоб досягти хорошого результату – потрібно об’єднувати зусилля.
– Дякую, п. Володимире за цікаву розмову і бажаю, щоб усі Ваші амбітні плани вдалося реалізувати!
Попередній Андрій Гаврилишин: у нас досить активна громада, яка в будь-який момент готова згуртуватися

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено