ВОЄННИЙ СТАН

Відповідальність за ухилення від військового обліку або навчальних зборів

Відповідальність за ухилення від військового обліку або навчальних зборів

Стаття 1 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» передбачає, що громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов’язані виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Порядок проходження навчальних та спеціальних зборів встановлений Законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”.

Відповідно до статті 337 Кримінального кодексу України  за ухилення від військового обліку або навчальних зборів передбачена кримінальна відповідальність.

Ухилення від військового обліку або навчальних зборів може виражатися в двох формах:

  • ухилення від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, (частина перша статті 337 КК України);
  • ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів (частина друга статті 337 КК України).

Способами ухилення військовозобов’язаного від військового обліку або від зборів можуть бути самокалічення, симуляція хвороби, підроблення документів, які, скажімо, можуть свідчити про наявність поважних причин на постановки на військовий облік або нез’явлення на збори, інший обман, пряма відмова від постановки на військовий облік або від з’явлення на збори, а так само фактичне неприбуття у відповідний строк до військового комісаріату без поважних причин.

Інше порушення військовозобов’язаним, призовниками, резервістами правил військового обліку, крім безпосереднього ухилення від військового обліку (нез’явлення військовозобов’язаного до воєнного комісаріату без поважних причин за викликом, якщо такий виклик не стосується обов’язку стати на військовий облік або пройти навчальні (перевірні) чи спеціальні збори, або ухилення від подання в орган військового обліку відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, навіть і з метою унеможливити таким шляхом наступний виклик на навчальні (чи перевірні) або спеціальні збори), у тому числі повторне, тягне адміністративну відповідальність за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Не можуть підлягати відповідальності за даний проступок військовозобов’язані, зняті або виключені з військового обліку. Крім того, ухилення від навчальних (спеціальних) зборів не може бути застосоване для  військовозобов’язаних, які згідно з законом звільняються від проходження таких зборів (працівники Збройних Сил України та інших військових формувань, військовозобов’язані жінки та багато інших категорій військовозобов’язаних).

Ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.

Ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів – карається штрафом від п’ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Якщо Ваші права порушені або Вам необхідна правова допомога, тоді негайно зверніться по безоплатну правову допомогу до сектору Бурштинського бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: вул. Коновальця 2, (1 поверх), м. Бурштин, 77111 або за номером тел. 03438 44015.

 

Сектор «Бурштинське бюро правової допомоги» Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Попередній Своє професійне свято відзначають адміністратори ЦНАП Бурштинської міської ради

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено