Відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Про стан тимчасової та стійкої втрати непрацездатності, надання медичної допомоги ветеранам війни, учасникам бойових дій та учасникам ООС/АТО, стан медичного обслуговування осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та інші актуальні медичні питання йшлося на засіданні колегії профільного департаменту облдержадміністрації.

Засідання відбулося під головуванням заступника директора ДОЗ Володимира Чемного та за участю головних лікарів центральних районних та міських лікарень, керівників обласних закладів охорони здоров’я, лікувальних закладів міста Івано-Франківська, центрів первинної медико-санітарної допомоги, головних спеціалістів департаменту та членів колегії.

Доповідаючи про стан експертизи тимчасової і стійкої втрати працездатності в області, експерт ДОЗ ОДА Михайло Кулаєць зазначив, що на Прикарпатті наявний високий рівень захворюваності з тимчасовою втратою працездатності з тенденцією до росту в першому кварталі поточного року. У зв’язку з ростом кількості виданих листків непрацездатності та днів тимчасової непрацездатності зросли і виплати Фонду соціального страхування на матеріальне забезпечення застрахованих осіб, що потребує посиленого контролю за видачею та продовження листків непрацездатності в медичних закладах.

«Результати діяльності обласного бюро медико-соціальної експертизи та лікувальних закладів з експертизи стійкої втрати працездатності протягом останніх років та першого кварталу 2019 року стабільні, з тенденцією до покращення, хоча вони суттєво відрізняються в розрізі районів і міст Франківщини», – зазначив обласний експерт. І додав, що за оцінками спеціалістів, на планеті зараз проживає близько 650 мільйонів осіб з інвалідністю. В Україні питання інвалідності торкається 2,64 мільйони громадян. В області цей показник склав 91958 осіб, серед яких 85897 – дорослі, 6061 – діти. Консолідований бюджет області у 2018 році становив близько 2 мільярдів гривень. Серед захворювань первинної інвалідності за нозологічними формами спеціаліст виокремлює новоутвори та захворювання системи кровообігу.

Щодо питання про стан медичного обслуговування осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, то профільний фахівець Михайло Паскар звернувся до головних лікарів медичних закладів, щоб ті в свою чергу проконтролювали освоєння коштів щорічних асигнувань на оздоровлення чорнобильців. Не оминули і ситуацію з реалізації Урядової програми «Доступні ліки» та реімбурсації препаратів інсуліну населенню області.

Про стан виконання програми проінформувала заступник директора департаменту Ірина Кобельська. За її словами, від початку року на виконання бюджетної програми по цукровому діабету профінансовано майже 9 мільйонів гривень, у той час як фактичні видатки склали 14,5 мільйонів. Це відповідно спричинило заборгованість на 1 травня в розмірі 6 мільйонів гривень.

«На початок травня ми профінансували і частково врегулювали цю ситуацію. Та все ж це з місяця в місяць повторюється і ми на перше червня матимемо заборгованість 7 мільйонів гривень перед аптечними закладами. Ця ситуація тільки ускладнюється, і до кінця року в нас незабезпеченість складе орієнтовно 19 мільйонів гривень», – повідомила І.Кобельська. Загальна потреба по області 45 мільйонів гривень, коли цільові видатки передбачені в розмірі 23 млн. гривень. Тобто забезпеченість тільки половина – 60%.

«Така ситуація спричинена, – пояснює фінансист, – коливанням вартості рецепта в різних районах. Враховуючи недостатність кошторисних призначень, ми звернулися з листом в Міністерство охорони здоров’я про виділення додаткового ресурсу. На що отримали відповідь, де зазначено, що кошти, які передбачені в цьому році дійсно не забезпечують потребу і надають рекомендацію щодо фінансування з місцевих бюджетів цієї незабезпеченості».

Слід повідомити, що через зміни до Постанови 181 і 135 подібна ситуація склалася з аптечними закладами за відпущення лікарських засобів по цукровому діабеті ІІ типу, бронхіальній астмі, серцево-судинних захворюваннях за І квартал цього року.

Через ріст виробничого травматизму в закладах охорони здоров’я, розглянули і це питання. Про ситуацію доповіла начальник відділу технічного нагляду департаменту охорони здоров’я Наталія Клегена.

Також під час засідання колегії переможцям конкурсів, які проводилися на національному та регіональному рівнях і були приурочені до Всесвітнього дня з охорони праці вручили грамоти. Серед номінацій «Краще підприємство з охорони праці», яке проводило управління Держпраці в Івано-Франківській області, перемогу здобула обласна клінічна лікарня, центральна міська клінічна лікарня та Косівська центральна районна лікарня.

Джерело: Івано-Франківська ОДА

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено