ВОЄННИЙ СТАН

Відбулась робоча нарада з питань детінізації ринку праці та напрацювання механізмів взаємодії.

Відбулась робоча нарада з питань детінізації ринку праці та напрацювання механізмів взаємодії.

З метою здійснення спільних заходів з питань детінізації ринку праці та напрацювання механізмів взаємодії в даному напрямку Бурштинська міська Івано – Франківської області ініціювала  робочу нараду із представниками територіальних органів Держпраці, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби зайнятості, Національної поліції.

Робочу нараду 08.09.2020 проведено за участю представників управління Держпраці в Івано-Франківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для відпрацювання спільного плану дій в частині постійного проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, відбору суб′єктів господарювання  що мають ризики щодо використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин для проведення контрольно-перевірочних заходів (зокрема у сфері: оптової та роздрібної торгівлі, зокрема й пальним, організації харчування, сільського господарства, тимчасового розміщування й організації харчування, будівництва, надання послуг, транспорту).

В ході  наради  обговорено питання проведення кампанії з подолання незадекларованої праці та здійснення спільних заходів з питань детінізації ринку праці, оскільки у детінізації ринку праці органи місцевого самоврядування є найбільш зацікавленою стороною, бо від чисельності офіційно працевлаштованих працівників залежить дохід місцевих бюджетів і, як наслідок, благополуччя жителів громади.

Основним законодавчим актом є Конституція України, на якій базується все законодавство, у тому числі і законодавство про працю. Статтями 43-46 Конституції України визначено, що кожен громадянин має право на працю, відпочинок, соціальний захист, безпечні і здорові умови праці та заробітну плату, не нижче встановленого законодавством мінімуму. Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України, мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче за який не може оплачуватися виконана працівником місячна, погодинна норма праці (обсяг робіт).

5 вересня 2018 Уряд ухвалив розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Даним Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

З червня 2020 року триває масштабна інформаційна кампанія, про неприпустимість допуску до роботи без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці.

З 1 вересня 2020 року управління Держпраці проводить інспекційну кампанію, під час якої будуть здійснюватися заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Заходами контролю будуть охоплені суб’єкти господарювання, у яких за результатами інформаційної кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.

Звертаємо увагу роботодавців на неприпустимість допуску до роботи неоформлених працівників. Незадекларована праця створює недобросовісну конкуренцію, наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

 

Попередній Офіційний коментар лікаря-інфекціоніста Світлани Фединишин щодо епідеміологічної ситуації, спричиненої Covid-19 у м. Бурштин та с. Вигівка cтаном на 17.09

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено