Від поля бою до концтаборів: Країни-учасниці Другої світової війни згадують жертв фашизму

Від поля бою до концтаборів: Країни-учасниці Другої світової війни згадують жертв фашизму

У багатьох країнах світу у вересні вшановують Міжнародний день пам’яті жертв фашизму: люди згадують усіх, хто загинув переважно під час Другої світової війни, – військовиків, мирних громадян, а також тих, хто через бойові дії помер від голоду чи був замучений до смерті в концтаборах.

Міжнародний день пам’яті жертв фашизму було встановлено в 1962 році. Зокрема, його зобов’язалися відзначати щорічно в другу неділю вересня. І не без підстави, адже саме на цей місяць припадають дві важливі дати, пов’язані з Другою світовою війною, – день її початку (1 вересня 1939 року фашистська Німеччина розпочала своє вторгнення до Польщі) і день закінчення (2 вересня 1945 року війна завершилася цілковитою капітуляцією Японії).

Основною метою цього дня є нагадування про страшні наслідки фашистської ідеології за допомогою подій Другої світової війни, а також запобігання його відродженню у світі. Об’єднатися, щоб протистояти неофашизму, – одне з гасел пам’ятного дня.

Як відомо, Другу світову війну розв’язали німецькі фашисти, які мріяли про світове панування. Їхнім вождем і головним ідеологом став нацист Адольф Гітлер, котрий розглядав інші народи як «нижчу расу», яку необхідно або завоювати і зробити рабами, або повністю знищити.

Незабаром війна охопила майже весь світ: у ній взяли участь 62 держави з 73 наявних на той час – це 80% населення Земної кулі. Зокрема, військові дії точилися на території 40 країн трьох континентів (Європи, Азії та Африки) та у водному просторі всіх океанів.

Підсумки Другої світової війни були надзвичайно трагічними: загальні людські втрати досягли 60-65 млн осіб, з них убито на фронтах 27 млн, багато з них громадяни СРСР. Також значних людських втрат зазнали Китай, Німеччина, Японія та Польща.

Варто зазначити, що бойові дії супроводжувалися колосальними руйнуваннями, знищенням десятків тисяч міст і сіл, незліченними лихами десятків мільйонів людей, що спричинило серед іншого значну економічну кризу.

У кожній країні, яка взяла участь у Другій світовій війні, Міжнародний день пам’яті жертв фашизму примітний скасуванням розважальних заходів та урочистостей, що випадають на відповідну дату.

Крім того, люди зносять квіти до пам’ятників і меморіалів жертвам фашизму, навідуються на безіменні могили тощо. Для молоді в День пам’яті жертв фашизму влаштовують зустрічі з ветеранами Другої світової війни.

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено