Директор Державного архіву області Роман Маланій зауважив, що сьогоднішня важлива зустріч дозволить нам отримати ті важливі відповіді на проблемні питання, вирішення яких надважливі у час, коли архівні установи реформуються та реорганізуються задля їх вдосконалення. «Переконаний, що важливим є вирішення питань матеріально-технічного забезпечення архівних установ, виплата заробітних плат працівникам, функціонування сервісних центрів, їх програмного забезпечення, виділення на це необхідних коштів із місцевих бюджетів», – наголосив посадовець .
Анатолій Хромов розповів, що у процесі реформування архівна галузь України на регіональному рівні пережила структурні зміни, пов’язані з реорганізацією районних державних адміністрацій.
«Архівна справа не оминає кожного громадянина у разі потреби встановлення пенсії. Через ліквідацію районів і об’єднання сільських,селищних, міських рад довелося докласти неймовірних зусиль до збереження та реорганізації архівних установ цього типу. Орієнтиром тут стала чітко визначена місія архів України – гарантувати кожному громадянину, що його конституційні права надійно захищені», – наголосив голова Державної архівної служби України.
Додамо, що в Україні під час реформи 472 архівні відділи райдержадміністрацій реорганізовано на 136 архівних відділів укрупнених райдержадміністрацій із секторами або відокремленими робочими місцями в ліквідованих районах. У процесі реформи децентралізації в нашій країні утворено 1469 територіальних громад, які потребували якнайшвидшого налагодження діловодства й документообігу, а також створення архівних підрозділів у складі виконавчих органів рад територіальних громад.
Також посадовець розповів про розробку проєкту Закону України «Про Національні архівні інформаційні ресурси, управління документацією», у якому не лише передбачено реорганізацію архівної системи України на централізовану, а й впроваджено кращі інновації європейського архівного законодавства.
Йшлося й про цифровізацію архівної справи. Зауважувалося, що досягти цієї цілі можливо лише шляхом розгортання масштабного оцифровування документів Національного архівного фонду, забезпечивши архіви найсучаснішим комп’ютерним і мережевим обладнанням та навчанням співробітників онлайн технологіям.