У БУРШТИНІ ВІДЗНАЧИЛИ 100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ.

У БУРШТИНІ ВІДЗНАЧИЛИ 100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ.

 

22 січня – ключова дата в житті кожного свідомого українця! Адже саме в цей день рівно сторіччя тому відбулося проголошення Соборності УНР та ЗУНР, що стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу, основоположною подією для новітнього українського державотворення.

Акт злуки увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній європейській державі. Тому в цей день кожен з нас має пам’ятати, Соборність України означає духовну згуртованість усіх громадян, незалежно від їхньої національності та регіону проживання.

Тому, в цей день у Будинку культури імені Тараса Шевченка м.Бурштин відбулись урочистості з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Урочисту частину свята було розпочато з виконання  гімну України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв.

Квіти від громадськості міста до символічної могили «Борцям за волю України» покладали Степан Іванюк та Михайло Гачинський – громадські активісти міста, члени Гельсінської спілки. До меморіальної дошки Героям Небесної Сотні покладали квіти Михайло Пилка та Едуард Гущин – учасники бойових дій на Сході України.

У ході урочистостей міський голова Роксолана Джура привітала присутніх з Днем Соборності України.

З вітальними словами до присутніх  звернулись отець декан Бурштинського деканату УГКЦ Дмитро Шмігель та отець УПЦ “Преображення Господнього” Ігор Тичинський.

Для участі у святкуванні були запрошені творчі колективи: народний вокальний ансамбль «Росинка» інституту культури та мистецтв Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, диверсійний жіночий батальон села Куропатники та солістка обласної Івано-Франківської філармонії Оксана Романюк.

У святковому концерті також взяли участь: танцювальний колектив, вокалісти ПК «Прометей» та БК ім. Т.Шевченка; чоловіча хорова капела “Дзвін”; ансамбль народних інструментів (керівник Л. Ватаманюк);  народний хор «Дністрове перевесло» (керівник С. Іваськів); ансамбль скрипалів та вокальний ансамбль Бурштинської дитячої музичної школи.

В рамках святкування Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки,  в місті проходить цілий ряд книжкових, художніх та фотовиставок, засідань «круглих столів», науково-практичних конференцій. У навчальних закладах міста відбулись тематичні уроки історії та української літератури, бесіди, години спілкування, виставки в шкільних бібліотеках.

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено