Узаконення самобуду у 2018 році

Узаконення самобуду у 2018 році

У 2018 році існує два шляхи отримати документи на право власності житлом: судовий порядок і органи місцевого самоврядування.

Судовий порядок

Легалізація самобуду може здійснюватися через суд. Для цього потрібно подати заяву до суду, дочекатися розгляду справи і рішення суду. Однак, практика свідчить, що суд далеко не завжди схвалює такого роду позови. Частіше за все судове рішення про узаконення самобуду не дає права власності без прийняття в експлуатацію по порядку, встановленому законом.

Щоб підвищити шанси, рекомендуємо власнику самобуду подати на судове засідання довідки від районного відділу архітектури, пожежної служби та районної санітарно-епідеміологічної станції. Ці документи повинні засвідчити, що самобуд відповідає будівельним і санітарним нормам.

Легалізація через органи державної влади

Ще один засіб узаконення самобуду — звернутись до органів місцевого самоврядування. Надайте заяву та пакет документів:

  • Оригінал + копія технічного паспорту;
  • Фотокопія та оригінал декларації;
  • Завірені копії паспорту та ідентифікаційного коду;
  • Квитанції про сплату держмита;
  • Рішення міської/сільської ради про присвоєння адреси;
  • Заява на реєстрацію.

Якщо всі документи в нормі, через 10 днів ви отримаєте на руки свідоцтво про право власності та станете повноцінним власником житла. Звертаємо увагу, що повний пакет документів може бути змінений в залежності від регіону.

Реєстрація прав власності — тривалий, складний і кропіткий процес. Куди краще займатись своїми справами та приватним життям, довіривши узаконення самобуду фахівцям.

 

 

Документи для узаконення самобуду

Щоб узаконити самобуд, вам знадобиться:

1. Технічний паспорт

Документ, що містить усю технічну інформацію про будівлю. Щоб оформити технічний паспорт, потрібно звернутись у Бюро технічної інвентаризації з відповідним сертифікатом, наприклад, в LexStatus. Тим паче, що отримати техпаспорт в LexStatus можна за один день і не чекати тиждень на виїзд техніка.

2. «Звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкту».

Цей документ потрібно замовляти в проектній організації. Щоб отримати звіт, потрібно ще раз провести виміри, на підставі яких і буде виданий цей документ. Ціна звіту залежить від організації, зазвичай становить від 1500 до 3000 грн.

3. Заповнення декларації про готовність об’єкту до експлуатації.

Третій крок легалізації самобуду. Цю декларацію, а також звіт і технічний паспорт + ваші персональні документи потрібно надати в ДАБІ, де буде розглянуто рішення про легалізацію самобуду. Якщо усі документи будуть в нормі, через 10 днів ви отримаєте зареєстровану декларацію про готовність об’єкту до експлуатації.

4. Повідомити органи місцевого самоврядування і МЧС.

Для цього потрібно написати повідомлення і відправити їх поштою або особисто доставити в інстанції.

5. Присвоєння поштової адреси.

Наступний крок узаконювання самобуду. Потрібно написати заяву на ім’я міського/сільського голови і здати до канцелярії. Після цього звернутись у відділ адресації з певним пакетом документів. Копії документів передають головному архітектору району, який повинен підписати міський/сільський голова і ще декілька чиновників. Якщо все буде добре, ви отримаєте документ про присвоєння поштової адреси.

6. Реєстрація.

Фінальний шаг проекту «Узаконити самобуд». Потрібно звернутись в Департамент реєстрації прав на нерухоме майно. Якщо усі документи в порядку, через два тижні ви отримаєте свідоцтво про право власності. З цього моменту узаконювання самобуду завершено.

 

Бурштинське бюро правової допомоги.

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено