Урочиста академія з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Шептицького

Урочиста академія з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Шептицького

sheptickijДуховною академією розпочався у Бурштині цілий цикл святкувань 150-річчя від Дня народження Митрополита Андрея Шептицького. 8 березня вщерть заповнена затишна зала Палацу Культури «Прометей» приймала високоповажних гостей. Духовенство, представники влади, працівники культури та науки прийшли вшанувати пам’ять батька української греко-католицької церкви.

Заповнили зал і бурштинці, яких, попри зірвані напередодні оголошення, прийшло багато.
Вітаючи присутніх міський голова Петро Курляк відзначив, що дуже важко у рамки такого маленького міста, як Бурштин, вкласти всю суть і геній українського пророка.

«Князь церкви – надзвичайно величне псевдо. Тільки геніям народу можуть давати таке ім’я. Його приклад – це приклад для наслідування» – зазначив Петро Іванович.

Звертаючись до присутніх, після спільної молитви та благословення, Єпископ-Помічник Преосвященний Кир   Йосафат Мощич передав поздоровлення від  митрополита Володимира Війтишина і зпевнив, що представники Української греко-католицької церкви зроблять усе можливе, щоб ще у цьому році митрополита Андрея Шептицького було проголошено блаженним.
Опісля з доповіддю про життя та діяльність митрополита виступив перед бурштинцями директор фундації «Андрей», викладач українського католицького університету міста Львова доктор Михайло Перун.
Зачарував присутніх виступ  заслуженої академічної капели України “Трембіта”, головний диригент та художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Микола Кулик, мистецьке слово – заслужена артистка України Ірина Швайківська.
В фойє палацу культури діяла виставка книг, що висвітлювали життя Митрополита, зокрема 4-ри томи Пасторських послань А.Шептицького.
Дійство вийшло цікавим і напрочуд гарно організованим, а до  кінця року у Бурштині відбуватиметься ще багато різноманітних заходів

Джерело

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено