Горіння торфу небезпечно впливає на стан атмосферного повітря населених пунктів та їх жителів. Тому , необхідно приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежать надходження в організм людини шкідливих речовин.
Варто намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, зокрема рано та вранці у найспекотніший час доби, коли у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок. Необхідно тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці.
Відкриті вікна можна завішувати зволоженою тканиною, яку періодично змінювати. По можливості використовуйте у побуті та робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря. Варто частіше проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях.
Корисно ставити у житлових та робочих приміщеннях ємкості з водою, щоб підвищити вологість повітря.
Радимо збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолено і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктелі.
У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно терміново звернутися до лікаря. Уникати потрапляння під дію опадів. У випадку неможливості уникнення- за першиї можливості прийняти душ.
Такі заходи допоможуть не допустити отруєння продуктами горіння, уникнути загострень серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, зокрема і хвороб шкіри та будь-яких алергічних проявів.
Завідувач Рогатинського міськміжрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Б. М. Денега
Джерело “Бурштинський вісник“
Опубліковано 14.09.2016 року