ВОЄННИЙ СТАН

У школі №2 на Великдень допомагали учасникам АТО

У школі №2 на Великдень допомагали учасникам АТО

Напередодні Великодніх свят   учні Бурштинської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, організували  благодійні акції для учасників АТО.

Весняної пори, коли воскресає природа, християни святкують одне з найважливіших свят – Великдень – найбільше християнське свято, яке кожен з нас пам’ятає з дитинства. Воно невидимо торкається наших сердець, нагадуючи про торжество безсмертя, перемогу добра над злом, звершення Божого задуму. Ще маленькими дітьми ми з цікавістю спостерігали як мама замішувала тісто на паску, набирала його у  форми і оздоблювала християнською атрибутикою. Особливо запам’яталося, як мати строго-настрого просила нас, поки дозрівало тісто, не відкривати двері в хаті. А разом з традиційними пасками і пасочками готувалися особливі Великодні страви, які можна було зготувати і в інший час, але вони ніколи не були такими смачними як на Великдень. А потім, зготувавши Великодній кошик , несли святити паску в сусіднє село, бо в нашому селі церква була закрита.

Минуло майже сорок років з того часу, але і сьогодні ті далекі спогади з дитинства допомагають мені зрозуміти цілющу силу звичаїв і обрядів нашого народу, які ідентифікують нас як українців, вирізняють з-поміж інших народів. Власне це ми і стараємось донести до наших учнів і бачимо, що наша праця не даремна. За тривалий час своєї роботи на посаді заступника директора школи з виховної роботи я переконався , що наші учні дуже близько до серця приймають чужу біду, стараються допомогти чим можуть, залучаючи до цього і своїх батьків.

Крім традиційних щорічних акцій «Від серця до серця», «На крилах надії» та інших, цього навчального року учні школи активно включилися в допомогу учасникам АТО.  На прохання громадської  організації «Майдан», двічі плели маскувальну сітку, збирали продукти харчування, організували ярмарок  для збору коштів бійцям, пораненим в АТО ( 8367 гривень було відправлено на лікування важкопораненого нашого земляка з Калуша – Олега Івахнюка), писали і відправляли листи і малюнки для наших воїнів.

Напередодні цьогорічного Великодня учні школи в черговий раз зібрали значну кількість закруток, сухих продуктів, великодніх смаколиків, медикаментів і разом з листами, малюнками і великодніми сувенірами відправили на передову. Віриться в те, що великодні побажання маленьких школярів допоможуть нашим захисникам вистояти, нагадають про рідну домівку, зігріють теплом їхні серця.

А ще  учні школи відгукнулись на ініціативу зібрати кошти на придбання літньої форми для наших земляків – бурштинців, які сьогодні перебувають на сході України. Серед них є і випускники, і працівники, і батьки учнів нашої школи. Отже, допомога буде адресною. На цю справу було зібрано 746  гривень. Віримо, що наш маленький вклад, допоможе загальній справі. Адже, як говориться в старовинному козацькому прислів’ї: «Коли всім народом дмухнути – ураган буде». І той ураган змете з дороги всіх наших ворогів і розчистить її для нашого впевненого розвитку і руху вперед.

Хай ці Великодні свята засяють яскравим променем світла Господнього в кожному домі і принесуть разом з радістю і дружбою та молитвою в кожну оселю мир та спокій.

 І. Ільницький – заступник директора з виховної роботи Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Попередній Обговорили початок конкурсу «Місто своїми руками»

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено