ВОЄННИЙ СТАН

У Києві відбулися Загальні Збори АМУ

У Києві відбулися Загальні Збори АМУ

14 листопада, міський голова Роксолана Джура взяла участь у Загальних Зборах Асоціації міст України, що проходили у Києві.

Учасники Зборів – близько 300 представників органів місцевого самоврядування-членів АМУ. Головав на засіданні Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко.

У Зборах АМУ брали участь Прем’єр – Міністр України В.Гройсман.

Також серед почесних гостей заходу були народні депутати України О.Продан, Д.Андрієвський, Д.Білоцерковець, Ю.Бублик; члени Уряду: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко, Міністр фінансів О.Данилюк, Міністр освіти і науки Л.Гриневич, Міністр соціальної політики А.Рева, Міністр Кабінету Міністрів О.Саєнко.

 

Робота Зборів розпочалася з виступу Голови АМУ Віталія Кличка. Він зазначив, що на розгляді у Верховній Раді знаходяться законопроекти, важливі для розвитку місцевого самоврядування, і закликав народних депутатів їх підтримати. Детально Віталій Кличко зупинився на проекті Державного бюджету на 2018 рік, підкресливши, що у головному фінансовому документі країни край важливо врахувати інтереси місцевого самоврядування. Голова АМУ подякував Прем’єр -Міністру В.Гройсману за врахування позиції місцевого самоврядування при обговоренні проекту Державного бюджету на наступний рік.

Громади з нетерпінням очікують ухвалення низки важливих для розвитку місцевого самоврядування законопроектів – про муніципальну варту, про паркування, про розпорядження земельними ділянками, про службу в органах місцевого самоврядування та інших. Про це заявив Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко під час виступу на Дні Діалогу з Парламентом, який проводить АМУ.

«Сьогодні в парламенті перебуває низка важливих для розвитку місцевого самоврядування законопроектів. У першу чергу – це новий Закон про службу в органах місцевого самоврядування. Він суттєво розширює повноваження органів місцевого самоврядування, зокрема щодо конкурентних умов заробітної плати», – зазначив Віталій Кличко.

Для посилення ролі муніципалітетів у забезпеченні законності та правопорядку в містах та містечках, зауважив Голова АМУ, на місцях давно очікують ухвалення законопроекту про муніципальну варту. Він підготовлений до другого читання.

«Я неодноразово наголошував на важливості реформування сфери паркування в населених пунктах. Дякую народним депутатам за підтримку законопроекту № 5364 у першому читанні і сподіваюсь, що найближчим часом він буде ухвалений в цілому як закон. Це дозволить нам не тільки навести нарешті лад у цій сфері, а й отримати додаткове джерело надходжень до місцевих бюджетів», – наголосив мер Києва.

Також Віталій Кличко зазначив, що місцеві органи самоврядування сподіваються і на ухвалення законопроекту № 6466, який має розблокувати укрупнення територіальних громад міст обласного значення, що дасть новий поштовх децентралізаційній реформі і призведе до збільшення кількості спроможних громад.

«Громади з нетерпінням очікують також ухвалення законопроектів, спрямованих на розширення повноважень рад щодо розпорядження земельними ділянками поза межами населених пунктів. Вважаю, що таке право має бути надано не тільки об’єднаним громадам, а й всім органам місцевого самоврядування базового рівня», – підкреслив Віталій Кличко.

До учасників Зборів звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він підкреслив, що децентралізація надала багато інструментів для розвитку національної економіки. «Потрібно направляти кошти на підвищення якості життя людей та зростання національної економіки, – зазначив Володимир Гройсман. За його словами, “ми переходимо на новий рівень взаємодії органів місцевого самоврядування з центральними органами влади”.

Далі Голова АМУ В.Кличко надав слово народному депутату О. Продан.

Оксана Продан, яка є представником Голови АМУ у парламенті, перш за все подякувала Асоціації та її керівництву за активні дії у процесі підготовки проекту Державного бюджету на 2018 рік. Також вона відмітила важливість спільних дій і з Міжфракційним депутатським об’єднанням “За розвиток місцевого самоврядування”. Завдяки такій співпраці вдається забезпечити врахування позиції АМУ щодо інтересів місцевого самоврядування у проекті державного бюджету.

Опубліковано: 15.11.2017

Попередній Умови ввезення громадянами харчових продуктів на митну територію України

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено