ВОЄННИЙ СТАН

У Бурштині відзначили 32-річницю Чорнобильської трагедії

У Бурштині відзначили 32-річницю Чорнобильської трагедії

Найвідоміша техногенна катастрофа сучасності сталася о 1 год. 23 хв. за київським часом. Внаслідок вибуху, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в атмосферу було викинуто колосальні обсяги радіоактивних речовин, що назавжди змінило життя мільйонів. Працівники електростанції та пожежники отримали смертельні дози радіації, а всього, за офіційними даними, трагедія забрала життя 600 тис. осіб.

Наразі територія навколо ЧАЕС в Київській і Житомирській областях, до якої входять Прип’ять і Чорнобиль, вважається зоною відчуження.

У вересні 2003 року 26 квітня було оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Віддати данину пам’яті загиблим та вшанувати живих ліквідаторів забралися 27 квітня і бурштинці, адже в трагічному 1986 році з Бурштина до Прип’яті виїхало три групи ліквідаторів.

Біля каплички Пречистої Діви Марії у старій частині міста Бурштина відбувся молебень приурочений 32-им роковинам Чорнобильської трагедії, після чого у сквері біля каплички міський голова Роксолана Джура разом із представниками влади, депутатами, вихованцями Центру «Довір’я» та ліквідаторами за ініціативи отця декана Бурштинського деканату УГКЦ Дмитра Шмігеля в рамках безтермінової Всеукраїнської акції “Посади дерево миру” висадили три дерева.

Далі у будинку культури ім. Т. Шевченка відбувся тематичний захід “І біль і пам’ять і тривога…” за участю творчих колективів БК ім. Т.Шевченка. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яких немає серед нас.

Опісля був перегляд відеоролика про Чорнобильську трагедію під назвою «Гірчить Чорнобиль крізь роки, гірчить…».

Міський голова Роксолана Джура та головний інженер ДТЕК Бурштинська ТЕС Богдан Гетьман висловили слова вдячності й шани усім, хто, проявивши героїзм та мужність, захистив світ від радіаційного лиха. Також закликали усіх присутніх пам’ятати загиблих та шанобливо ставитися до живих ліквідаторів тієї страшної катастрофи. До слова також було запрошено голову районної організації «Спілка Чорнобиль» Марію Рудик.

З нагоди вшанування 32-ї річниці Чорнобильської трагедії учасникам-ліквідаторам були вручені квіти, почесні грамоти, нагрудні значки та грошові винагороди.

 

Попередній Кількість та структура суб’єктів економіки області за містами та районами на 1 квітня 2018 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено