У Бурштині відбувся форум “Бурштин – 2025: Перспективи та виклики”

У Бурштині відбувся форум “Бурштин – 2025: Перспективи та виклики”

14 грудня 2017 року за ініціативи міського голови Роксолани Джури в приміщенні Бурштинського енергетичного коледжу ІФНТУНГ відбувся форум “Бурштин – 2025: Перспективи та виклики”.

У роботі форуму взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Івано-Франківської області, керівники структурних підрозділів, відділів, служб Бурштинської міської ради, керівники навчальних закладів міста Бурштина, міський голова м. Зеленодольська А.Савченко,  міський голова Ладижина В.Коломєйцев, голова Щастинської міської ради О.Богиня, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА М.Савка, голова постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування А.Левкович, голова Галицької районної ради П.Андрусяк, заступник голови Галицької районної ради Л.Гордійчук, голова Галицької РДА М.Попович,  голова Добротвірської селищної ради Р.Ніколаєв та сільські голови Галицького району, народні депутати України, депутати обласної та місцевих рад, експерти у сфері місцевого самоврядування, представники громади, громадських об’єднань, представники малого, середнього бізнесу, компанії ДТЕК, підприємств області.

Форум складався з двох модулів. Модератором першого модулю була міський голова Роксолана Джура, модератором другого – український державний діяч, експерт Олександр Мазурчак.

Перший модуль включав формування Стратегії розвитку м. Бурштин очима державної влади, а також обговорено питання ефективної співпраці влади і бізнесу, як запоруки підвищення рівня життя та сталого розвитку.

 

 

Директор Бурштинського енергетичного коледжу, доктор наук, професор Олександр Джура та фахівець ДТЕК Бурштинська ТЕС, депутат міської ради Володимир Рик підняли питання молоді Бурштина як основи інноваційного розвитку міста.

Про кращі практики місцевого самоврядування розповів міський голова міста Зеленодольськ Дніпропетровської області Андрій Савченко на прикладі свого міста.

У рамках даного форуму очільники міст Зеленодальська та Бурштина підписали п’ятирічну угоду про співпрацю та встановлення партнерських відносин між моно-містами, де працюють теплові електростанції компанії ДТЕК.

          “Сьогодні ми з міським головою Зеленодольська (Дніпропетровська область) не просто підписали угоду про співпрацю, ми започаткували партнерські взаємовигідні стосунки між нашими містами заради спільного розвитку. Незабаром розпочнеться обмін та співробітництво в різних формах місцевого самоврядування, у галузях  економіки й торгівлі, культури й освіти, спорту й охорони здоров’я та в інших сферах. Ми будемо обмінюватись фахівцями та досвідом. І першим нам буде корисний досвід міста-партнера в сфері енергообстеження всіх бюджетних установ”, – зазначила Роксолана Джура.      

        “Для Івано-Франківської області надзвичайно важливо, щоб міста мали розроблені стратегії свого розвитку і перспективні плани, – наголосила перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка. –  У першу чергу необхідно створювати комфортні умови для проживання, роботи, зайнятості, відпочинку та всебічного розвитку мешканців. Основою для цього мають стати п’ять основних напрямків, які будуть передбачені в стратегії розвитку кожної території нашої області: конкурентоспроможність міста, енергоефективність, охорона здоров’я, соціальна інфраструктура й активізація громади, екологія та довкілля. Також необхідно провести аналіз найгостріших проблем міста, а на основі результатів проведених опитувань мешканців та місцевих експертів і обрати пріоритетні сфери розвитку. І тут має бути повне взаєморозуміння усіх зацікавлених – органів державної та місцевої влади, бізнесу, представників комунальних, культурних  та освітніх установ міста, членів громадських організації та активні городяни”.

“Успіх розвитку малих міст полягає у партнерстві державних органів влади, місцевих громад та бізнесу. Бурштин, як і інші міста Івано-Франківської області, може стати комфортним для проживання. Зважаючи на процеси децентралізації влади, передачу значної кількості функцій і повноважень на місцях, малі міста можуть самостійно приймати рішення щодо покращення власного соціально-економічного стану. І розробка Стратегії сталого розвитку міста Бурштин до 2025 року є першим і важливим кроком для успішного розвитку громади. За підтримки обласної влади та активній роботі міського голови Бурштина, місто має всі можливості для успішного розвитку”, – підкреслив голова постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Андрій Левкович.

У другому модулі форуму український державний діяч, експерт Олександр Мазурик, Сергій Омельчук та міський голова Ладижина Валерій Коломєйцев обговорили стратегічний план розвитку громади та залучення інвестицій для соціально-економічного розвитку території. Також присутні мали змогу обговорити актуальні питання.

За результатами форуму прийнято резолюцію, в котрій зазначено першочергові завдання в рамках реалізації Стратегії сталого розвитку міста Бурштин.

Бурштин має стати сучасним європейським містом привабливим для проживання та ведення бізнесу. Для цього будуть використані наявні ресурси, конкурентні переваги території, збережено та покращено стан навколишнього середовища, а також запроваджено інновації кращих світових практик управління сталим розвитком.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Опубліковано: 15.12.2017

Попередній 12.12.2017р. в приміщенні АМЕР відбулося організаційне засідання ініціативної групи.

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено