У Бурштині презентують «Пласт»

У Бурштині презентують «Пласт»

Сьогодні в деяких школах Бурштина провели презентацію скаутської організації «ПЛАСТ».
Учні 5-7 класів мали нагоду послухати розповідь про становлення та розвиток організації,принципи та аспекти її діяльності, межі розповсюдження.
Презентувати «Пласт» приїхали рогатинські пластуни очолювані Сергієм Федунишиним. А відбуваються такі заходи за ініціативи відділу молоді та спорту Бурштинськоїміської ради.
За словами спеціаліста відділу Миколи Шкарповича, ідея розвинути «Пласт» у Бурштині прийшла давно, проте тільки тепер появилася можливість для її реалізації. «Сподіваюсь, учні зацікавляться Пластом і у Бурштині вже скоро постане своя первинна організація – зазначив Микола Васильович.
Завтра презентації планують продовжити.

Нагадаємо, на сесії 26 грудня минулого року Сергій Федунишин вручав бурштинцям Віфлеємський вогонь миру.

Також зазначимо, що вітаючись на урочистостях, пластуни промовляють один другому «СКОБ» та підносять при цьому догори праву руку із випростаними трьома пальцями — символом трьох головних обов’язків пластуна. Слово «СКОБ» означає назву породи орла — скоба білохвостого. Пластуни прийняли його як свій символ. Гасло «СКОБ» є початком слів Сильно Красно Обережно Бистро, які повинні бути характерними рисами усіх пластунів.

plast plast1 plast2 plast3 plast4 plast5

 

Довідка Вікіпедії:
«Пласт» — національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.
Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.
Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (Між ними Пласт у США, Пласт в Аргентині, Пласт у Канаді) та об’єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів становить 6 000 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.

Бурштин NEWS
Опубліковано 28.02.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено