У Бурштині обговорили можливе підняття тарифу на виробництво теплової енергії

У Бурштині обговорили можливе підняття тарифу на виробництво теплової енергії

3 травня 2019 року з ініціативи керівництва ВП ДТЕК Бурштинська ТЕС в приміщенні Будинку культури ім. Т.Шевченка відбулося громадське обговорення щодо можливого підняття у м. Бурштин тарифу на виробництво теплової енергії на 97%. У заході взяли участь міський голова Р. Джура, секретар міської ради Б.Рибчук, заступники міського голови, депутати Івано-Франківської обласної ради, члени виконавчого комітету міської ради, депутати міської ради з  представниками своїх округів – активними мешканцями міста, представники ВП ДТЕК Бурштинської ТЕС.

Ініціатори заходу зазначили, що дане відкрите обговорення організовано для того, щоб пояснити громаді міста чому переглядаються тарифи на виробництво теплової енергії, зафіксувати зауваження громади та надати вичерпні відповіді на всі запитання, які сьогодні прозвучать.

Розпочав розмову директор ВП ДТЕК Бурштинська ТЕС Д.Шмигаль, який наголосив: “Насамперед, хотів би звернути увагу, що сьогодні ми обговорюємо зміну тарифу лише на виробництво теплової енергії, це не кінцевий тариф на тепло, за яким будуть сплачувати споживачі.  Багато запитань стосовного того, чому планується підняття на такий великий відсоток, хотів би відразу відповісти, що причина в тому, що ми не робили цього поступово протягом тих років, коли інші продукти і послуги зростали в ціні. За останні 4 роки зросла вартість палива, більше, ніж на 178% зросла заробітня плата та інші складові тарифу собівартості виробництва тепла. Хотів би звернути увагу, що з 1 липня 2019 року ми переходимо у вільний енергетичний ринок, тому дуже важливо привести  ДТЕК Бурштинську ТЕС у відповідність до вимог, щоб бути затребуваними на цьому вільному ринку, бо в іншому випадку ми змушені будемо зупинити роботу більшості блоків або і всієї станції”.

Також було зазначено, що на сьогоднішній день вартість теплової енергії у Бурштині є найнижчою в Україні і презентовано основні причини зростання цього тарифу (переглянути).

Нагадаємо, що діючий тариф на виробництво теплової енергії (затверджений Постановою  НКРЕКП №2635 від 22.10.2015 року) становить 309,80 грн/Гкал (258,17 грн/Гкал без ПДВ), пропонується новий тариф в  розмірі 609,58 грн/Гкал (507,98 грн/Гкал без ПДВ).

Громада міста взяла активну участь в обговоренні. Багато зауважень стосувалося екологічної ситуації в місті, низької якості гарячої води, несправедливого розподілу екологічного податку, неплатоспроможності мешканців міста. Зокрема, міський голова Роксолана Джура запропонувала  відкласти перегляд даного тарифу поки не стабілізується політична ситуація в країні та не сформується об’єднана територіальна громада з центром в м. Бурштин, з більшим бюджетом, в якому можна було б закласти кошти на компенсацію пільговим категоріям населення, пенсіонерам тієї різниці, на яку буде збільшено тариф на тепло.

“Хотіла б звернути увагу громади на те, що кінцеве рішення про прийняття нового тарифу буде приймати не депутатський корпус, а виконавчий комітет міської ради, де головою є міський голова”, – зазначила Роксолана Олександрівна.

В свою чергу, керівництво ВП ДТЕК Бурштинська ТЕС пообіцяло усі пропозиції громади обов’язково врахувати в протоколі та надіслати його для розгляду і прийняття рішення в НКРЕКП. Також було прийнято рішення організувувати подібні діалоги громади, влади та ДТЕК Бурштинська ТЕС частіше для обговорення важливих для міста проблем.

Переглянути відеозапис громадського обговорення


Організаційний відділ

 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено