Система захисту прав дитини в Україні має відповідати європейським стандартам – Микола Кулеба

Система захисту прав дитини в Україні має відповідати європейським стандартам – Микола Кулеба

news-imageПід час робочої зустрічі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби з представниками Міжнародного дитячого благодійного фонду Lumos Fundation Moldova обговорювалось питання створення системи захисту дитини в Україні з урахуванням кращих світових практик.

Європейські експерти презентували досвід Молдови з деінституціалізації. Протягом 8 років, завдяки роботі фонду з деінституціалізації, кількість дітей, які перебувають в інтернатних закладах вдалось зменшити із 11500 ( в 2007 році) до 1972 (в 2015 році). Досягнення таких результатів відбувалось поступово та включало низку етапів:  проведення багатопрофільної оцінки ситуації по кожній дитині з метою виявлення дітей, яких можна реінтегрувати в сім’ю; проведення  комплексної оцінки ситуації в сім’ї дитини з метою виявлення її потреб; розробка для кожної дитини індивідуального плану по розміщенню; реінтеграція дитини в біологічну сім’ю чи інші сімейні форми виховання (прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу; супроводження та підтримка сім’ї в процесі реалізації індивідуального плану допомоги.

Директор Міжнародного дитячого благодійного фонду Lumos Fundation Moldova Ірина Маланчук розповіла, що паралельно із зазначеними процесами відбувалась робота зі спеціалістами: оцінка працівників інтернатних закладів, їх навчання та підтримка, перекваліфікація спеціалістів та їх переведення в нові соціальні та освітні послуги.

Окрім того, міжнародні експерти підтвердили – вагомим фактором для успішної деінституціалізації є розвиток інклюзивної освіти, інтеграція дітей з інвалідністю в систему освіти.

«У 2010 році у Молдові тільки 8% дітей із інвалідністю навчались в загальноосвітніх інклюзивних школах. Станом на 2015 рік цей показник вже сягав майже 60%», –  повідомила Ірина Маланчук.

Проаналізувавши досвід роботи Міжнародного дитячого благодійного фонду Lumos Fundation Moldova в сфері деінституціалізації, Уповноважений Президента з прав дитини зазначив, що напрацьовані моделі реформування інтернатних закладів варто адаптувати до українських реалій та використовувати в процесі реформування інтернатних закладів України.

Микола Кулеба вважає перенаправлення та використання фінансів важливим фактором в процесі деінституціалізації. Зокрема, в процесі реформування інтернатних закладів в Молдові було здійснено переведення фінансування з центрального на місцевий рівень, проведено оцінку витрат на утримання інтернатних закладів та на створення нових послуг, перенаправленно фінансові ресурси від інтернатних закладів до нових послуг.

«Система захисту прав дитини в Україні має відповідати європейським стандартам. Так, для успішного проведення деінституціалізації в Україні необхідно насамперед діяти злагоджено, мати єдине розуміння мети та способу реформування інтернатних закладів. В цьому плані надзвичайно цінною є співпраця з міжнародними організаціями, а також ефективна взаємодія усіх міністерств та громадських організацій для напрацювання спільного бачення процесу деінституціалізації», – зазначив Микола Кулеба.

Уповноважений повідомив, що в Україні процес деінституціалізації формально мав розпочатись ще 10 років тому, але тільки зараз є політична воля на впровадження реальних змін в цьому напрямку. Важливо вибудувати такий механізм реформування інтернатних закладів, реалізація якого дозволить максимально забезпечити проживання дітей в сімейних формах виховання.

За підсумками зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю та розробку спільного плану дій  для  ефективної реалізації реформи інтернатних закладів в Україні.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 14.04.2016 року

Попередній При нотаріальному посвідченні розірвання договору довічного утримання сплачується державне мито

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено