ВОЄННИЙ СТАН

СВЯТИЙ ЙОСАФАТ Є НАШИМ БРАТОМ ПО КРОВІ – МИТРОПОЛИТ ВОЛОДИМИР В БУРШТИНІ

СВЯТИЙ ЙОСАФАТ Є НАШИМ БРАТОМ ПО КРОВІ – МИТРОПОЛИТ ВОЛОДИМИР В БУРШТИНІ

«Празник святого священномученика Йосафата для вірних Української Греко-Католицької Церкви є особливо дорогий, світлий і радісний, бо це празник нашого українського святого, празник нашого брата по крові й кості, празник великого апостола й мученика за святу віру й єдність Церков», – про це сказав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин у неділю, 26 листопада, відвідуючи з нагоди престольного свята громаду в м. Бурштин.

Апогеєм святкування стала Божественна Літургія. Її очолював Митрополит Володимир у співслужінні з отцем-протопресвітером Бурштинським Дмитром Шмігелем у колі численної священичої спільноти. Розділити радість храмового свята своїх сусідів завітали також представник Римсько-Католицької Церкви та Православної Церкви Київського Патріархату.

У своїй проповіді Владика наголосив на важливості ведення милосердного життя та практикування чесноти любові до ближнього, посилаючись на недільний уривок зі святого Євангелія з 25 неділі по Зісланні Святого Духа. В ньому, пригадуємо, йдеться про притчу Ісуса Христа, в якій Він розповів історію милосердного самарянина.

«Сьогоднішня притча є наче попередження Боже, звернене до кожного з нас, щоб ми були милосердними і допомагали нашим ближнім у біді чи нещасті. Гляньмо на наш сьогоднішній земний світ – бачимо ненависть, нужду, несправедливість і насилля, що панують у світі», – розповідав Митрополит.

На думку проповідника, Христовий заклик до милосердя є для нас надзвичайно цінним, якщо хочемо, щоб і Господь був милосердний стосовно нас, особливо в судний день. Ця чеснота є особливо актуальна щодо наших ворогів, адже є легко бути добрим до тих, кого любимо і, водночас, дуже складно виявляти свою приязнь нашим неприятелям.

«Пам’ятаймо, згідно з вченням апостола Павла, що найкраща помста ворогові – це милосердя над ним, допомога йому в біді», – порадив Архієрей.

В другій частині свого слова Владика роздумував над постаттю святого священномученика Йосафата, празник якого ми звершували вчора і на честь якого посвячена головна святиня в Бурштині.

«Святий Йосафат є особливо близький нашому народу, він є мученик за святу єдність і пам’ять про нього навіки закорінена в нашій українській свідомості. Гріх і гордість в людських серцях спричинила мученицьку смерть св. Йосафата. Але подивімся на великі плоди цієї жертви! Його мощі і сьогодні є нетлінні та зберігаються в головній Католицькій святині світу. А де ті, що його вбили? Пам’ять про них втрачена, а св. Йосафат назавжди залишається символом єдності та справжнього доброго пастиря», – повчав проповідник.

Він також наголосив на тому, що й ми мусимо дуже добре вважати на свою поведінку, свій спосіб життя, щоб бути справжніми християнами не лише у неділі та свята, але в кожному дні нашого життя, свято виконуючи Господні заповіді та практикуючи діла милосердя.

 

Опубліковано 27.11.2017 року

Попередній На Прикарпатті триває додатковий призов до Збройних сил України

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено