Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв масових розстрілів політичних в’язнів на Західній Україні протягом червня – липня 1941 року

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв масових розстрілів політичних в’язнів на Західній Україні протягом червня – липня 1941 року

news-imageЙдеться про події 75-річної давності, які відбулися протягом червня та липня 1941 року – коли до західних регіонів України почали входити військові частини Німеччини, в’язниці були переповнені закатованими, вбитими і тими, кому пощастило залишитися живими. Адже радянська влада проводила масові арешти та репресії з вересня 1939 року.

Тож під час наступу нацистів ув’язнених навіть не думали етапувати чи перевозити кудись у інше місце. Більшості інкримінували контрреволюційну діяльність: їх називали причетними до Організації Українських Націоналістів, шпигунами та диверсантами, незважаючи на реальний стан речей.

Без суду та слідства людей розстрілювали просто у камерах. Лише у тюрмах Львова знищили 4,140 в’язнів. Загалом же – по всій Західній Україні – на початку літа 1941 року розстріляли близько 24 тисяч людей.

На Прикарпатті одним з місць масових розстрілів є Дем’янів Лаз – урочище поблизу м.Івано-Франківська.

Наприкінці червня 1941 року,  під час відступу військ Червоної армії органами НКВС УРСР  саме тут знищували в’язнів тюрем.

На початках національного відродження в 1989 р. при Івано-Франківському культурно-науковому товаристві «Рух» утворився осередок «Меморіалу». Він поставив перед собою завдання розслідувати сталінські злочини на нашій землі. Непевні і уривчасті свідчення показували, що таємницю одного з найбільших злочинів Прикарпаття ховає в собі земля Дем’янового Лазу.

З ініціативи групи «Меморіал» при Івано-Франківська  науково-культурному товаристві «Рух» влітку 1989 в Дем’яновому Лазі розпочато розкопки трьох могил. Було піднято останки 530 жертв.

Щороку, у день Зіслання Святого Духа в меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбувається віче-реквієм, під час якого вшановується пам’ять тисяч наших краян, які загинули лише через те, що любили Україну.

Вічна пам’ять загиблим.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації  
Опубліковано 23.06.2016 року

Попередній Кредитування «зелених» проектів для малого та середнього бізнесу стає доступнішим

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено