«СНІД: знати, щоб жити»

«СНІД: знати, щоб жити»

Незнання породжує міфи і страх –

знання і  усвідомлення дійсності надають впевненості і свободи.

 

26 листопада  в Бурштинській міській бібліотеці  для дорослих відбулось  засідання молодіжного клубу   під назвою «СНІД: знати, щоб жити». 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом, тому метою розмови з учасниками клубу і всіма присутніми було: познайомити  з основними поняттями теми; навчити розрізняти та обходити ситуації ризику інфікування ВІЛ; формувати толерантне ставлення до людей з ВІЛ;  дотримуватися правил здорового способу життя.

М. М. Куйбіда  коротко  розповіла про історію життя головної героїні з твору  Світлани Талан «Коли ти поруч». Молода дівчина Дарина, яка у розквіті сил дізнається, що хвора на СНІД. Заразилася вона під час аварії, коли надавала першу допомогу потерпілим. З однієї сторони вона рятувала життя іншим, а з другої – не змогла врятувати своє. Найтрагічнішим є те, що від неї відвернулися найрідніші люди – батьки, друзі, коханий та колеги. Наша ментальність: більш вагомим аргументом є те, що подумають і скажуть люди, ніж хвороба і страждання єдиної доньки. Шкода, що стереотипне уявлення, людська необізнаність, небажання, незнання про СНІД – руйнує життя не лише хворих, але і їхніх рідних. Здавалося б в такому переповненому інформацією світі не може бути подібних проблем, але більшість людей і досі до кінця нічого не знає про цю хворобу, шляхи зараження і яким чином вона не передається. В Україні темпи поширення ВІЛ-інфекції чи не найвищі в Європі. Але кожен думає, що з ним такого трапитися не може. Часом безпечність людей губить їх самих. Та при будь-яких обставинах слід пам’ятати, що СНІД – це лише діагноз, а не смертельний вирок. Що “всі ми ходимо під Богом і ніколи не знаємо, в який момент нам доведеться залишити цей світ”. Ця хвороба вражає тіло, але не душу. Тому не слід відвертатися від ВІЛ-інфікованих лише через те, що вони такі.

 «Що таке ВІЛ, і що таке СНІД? У чому різниця?», «Які клінічні прояви ВІЛ/СНІДу?», «Чи можна заразитися ВІЛ/СНІДом через укус комахи? Це реально?», «Чи можна заразитися СНІДом на прийомі у дантиста або гінеколога?»про ці ці та багато інших питань вели розмову присутні.

Прослухавши інформацію про СНІД, присутні  відповіли на завдання  тесту «Перевір свої знання про СНІД».  

Після надто важкої дорослої розмови,   інформації, просто неможливо не вибрати життя.  Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небез­пеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфек­ції, бо СНІД може увійти практично в кожний дім, кожну сім’ю. Здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах – найкра­щі методи профілактики СНІДу. Потурбуйся про своє майбутнє!

Відділ культури, туризму і зовнішніх зв’язків
Опубліковано 27.11.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено