Розвиток сфери енергоефективності та відновлюваних джерел енергії – один з ключових факторів економічного росту країни

Розвиток сфери енергоефективності та відновлюваних джерел енергії – один з ключових факторів економічного росту країни

news-imageПро це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук на комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК на тему: «Як забезпечити зростання ВВП за рахунок зниження енергоємності України? Європейський досвід енергетичного переходу».

 

У ході виступу голова Держенергоефективності зазначив, що Україна прагне дотримуватися світових тенденцій, а саме щодо відокремлення економічного росту від збільшення споживання енергоресурсів — так званий декаплінг. З його слів, дані Міжнародного енергетичного агентства свідчать про те, що в Україні при зростанні ВВП за паритетом купівельної спроможності поступово все таки знижується споживання енергії.

Він запевнив присутніх, що Агентство докладатиме максимум зусиль щодо збереження такої тенденції та працюватиме, використовуючи кращий європейський досвід.

«Ми прийняли два Національні плани дій, як з енергоефективності, так і відновлюваної енергетики. Обидва важливі для України. В їх рамках  працюватимемо. Крім цього, наше завдання — створити законодавчі умови та прозорі стимули для залучення інвестицій у сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики», —  зауважив Голова Агентства та окреслив ключові нормативно-правові акти, над якими ведеться робота. Це законопроекти про комерційний облік тепла та води, енергетичну ефективність будівель, довгострокові договори у сфері теплопостачання, енергетичну ефективність.

У сфері відновлюваної енергетики увага буде зосереджена на стимулюванні виробництва рідких біологічних видів палива, упорядкуванні видачі технічних умов на приєднання електрогенеруючих потужностей до мереж, встановленні стимулюючих тарифів на теплову енергію з альтернативних джерел та передачі повноважень на місця.

Довідка:

Комітетські слухання відбулися за участю народних депутатів О. Домбровського, О. Рябчина, А. Бабак, О. Єднака, представників Міненерговугілля, Мінприроди, Держенергоефективності, а також посольств Франції, Великобританії, Швеції, Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Групи підтримки для України Європейської Комісії, наукових та міжнародних установ, громадських організацій, профільних асоціацій, експертного середовища.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 21.03.2016 року

Попередній Держкомтелерадіо звітував перед громадськістю про підготовку до реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено