Розпочалася робота тематичних секцій в рамках Дня відкритого врядування та економічного розвитку українських міст

Розпочалася робота тематичних секцій в рамках Дня відкритого врядування та економічного розвитку українських міст

Розпочали роботу дві тематичні секції Дня відкритого врядування та економічного розвитку українських міст в рамках ХІІІ Українського муніципального форуму проводиться за підтримки проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який АМУ впроваджує спільно з Федерацією канадських муніципалітетів.
На першій секції розглянули тему “Відкрите врядування – шлях до ефективного розвитку територіальних громад”.
Валерій Бакал, начальник управління з питань інформаційних технологій Державного агентства з питань електронного урядування України розказав про концепцію електронного врядування, яка, за його словами, буде завтра представлена в Уряді. “Сподіваюся, ця концепція буде ухвалена завтра. ЇЇ пріоритетними напрямками є модернізація публічних послуг для громадян, управління розвитокм Е-врядування та моденізація публічного управління безпочередньо в роботі Уряду, зокрема, розробка електронної взаємодії реєстрів, розвиток електронного документообігу та Е-урядування базовими галузями”, – зазначив виступаючий.
Виконавчий директор ГС «Хайтек офіс України», Радник Першого Віце- прем’єр-міністра України Андрій Бірюков розповів про концепцію Smart City. Він розказав про документ “Digital agenda 2020”, у якому представлений план розвитку цифрових технологій у міста. Smart-city, тобто “розумне місто” – частина цієї парадигми, яка означає застосування передових цифрофих технологій в управлінні містом. Виступаючий зауважив, що концепція Smart City не означає автоматизацію управлінських процесів за допомогою техніки, а запровадження нової хайтек-філософії управління.
Павло Радченко, операційний менеджер МБО «Фонд Східна Європа», програма USAID «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» (TAPAS) предствив поняття відкритих даних та розповів про практичні аспекти їх використання містами. Виступаючий презентував портал Opendatabot — сервіс моніторінгу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів, який збирає інформацію з відкритих державних реєстрів та інших джерел і має можливість миттєво висилати інформаційні повідомлення у соціальні мережі зареєстрованих користувачів.
Яніка Меріло, Виконуючий обов’язки заступника Дніпровського міського голови розповіла про ресурс “Відкритий Дніпро”, який нещодавно був розроблений Дніпровською міською радою (opendata.dniprorada.gov.ua). Там жителі та гості міста можуть дізнатися усю інформацію для кофортного обслуговування, пересування, навчання, захисту, відпочинку, ознайомитись із бюджетом міста, з рішеннями міської ради тощо.
Анатолій Бойко, координатор громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» виступив із презентаціює на тему “Прозорий бюджет – запорука довіри та підтримки громади”. “Насамперед прозорий бюджет – це запорука довіри та підтримки громади”, – відзначив А.Бойко. Він розповів про розробку методології оцінки прозорості місцевих бюджетиів та як вона працює на практиці. А.Бойко подякував Асоціації міст України за те, що вона зацікавилась проектом та підтримала ініціативу щодо його презентації на Українському муніципальному форумі.
Віталій Малецький, Кременчуцький міський голова розповів про успішну практику формування громадського бджету міста Кременчука. “У 2015 році громадськість мого міста ініціювала створення бюджету участі. У відповідь на звернення активістів у квітні 2016 року розпорядженням міського голови створено робочу групу з впровадження громадського бюджету, а вже у травні на сесії міської ради прийнято міську програму “Громадський бюджет Кременчука на 2016 – 2020 роки”, – зазначив міський голова.
Юлія Гвоздович, депутат Львівської міської ради, Голова Постійної депутатської комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова розказала про львівський портал відкритих даних – он-лайн платформу, що містить інформацію від різних структурних підрозділів мерії, а також інших установ, що працюють на території міста.
Залучений експерт Проекту «Громадяни в дії» Тарас Случик розповів про цілі та порядок створення наглядових рад комунальних підприємств.
Тема другої секції – «Впровадження інноваційних підходів в роботі АМУ для стимулювання та підтримки розвитку громад».
Про стан впровадження Стратегії розвитку регіональних відділень Асоціації міст України розповів Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він зазначив, що «роль та функції регіональних відділень Асоціації мають бути новими, і головна мета цих змін – щоб члени АМУ отримували найбільший спектр послуг». За словами Олександра Слобожана, «стоїть задача – перетворити РВ АМУ в сервісні центри».
Розбудова інституційної спроможності та створення інформаційної системи комунікації РВ АМУ – тема доповіді керівника проектів ГО «Центр реформ та місцевого розвитку» Андрія Гінкула.
Опубліковано 19.09.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено