ВОЄННИЙ СТАН

Р. Джура: основними причинами заборгованості КП “Житловик” за електроненергію є близько 5 млн. боргу мешканців міста за спожиті житлов-комунальні послуги та економічно необгрунтований тариф.

Р. Джура: основними причинами заборгованості КП “Житловик” за електроненергію є близько 5 млн. боргу мешканців міста за спожиті житлов-комунальні послуги та економічно необгрунтований тариф.

10 вересня під головуванням міського голови Роксолани Джури відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За словами першого заступника міського голови Володимира Гулика причиною позачергового засідання стало повідомлення ТОВ “Прикапатенерготрейд” щодо можливого відключення електроенергії на комплексі очисних споруд (КОС) в с. Німшин, яке могло б призвести до значного погіршення екологічної ситуації. Участь у роботі комісії також взяли представники ТОВ “Прикарпатенерготрейд”.

Зокрема, у  повідомленні на офіційному вебсайті ТОВ “Прикарпатенерготрейд” йдеться про те, що 10 вересня, у зв’язку з порушенням умов договору про постачання електричної енергії, об’єкти КП «Житловик», яке знаходиться у місті Бурштин було частково знеструмлено. Наразі припинено постачання електроенергії на об’єкти адміністративно-побутового призначення. У випадку непогашення заборгованості виникне загроза припинення електропостачання ще й у гуртожитках, житлових будинках міста та 10 насосних станцій, які забезпечують місто водою.

Про наслідки  відключення постачання електренергії КОС с. Німшин інженер-технолог повідомив: “Насамперед, потрібно розуміти, що КОС признчений для очищення води, для цього використовується механічний і біологічний способи. Механічний – це осад, який надходить до КОС із стічними водами виводиться повітряними насосами, а біологічна – це очищення за допомогою мікроорганізмів. Для обох способів необіхне підключення до електроенергії. Припинення подачі електоренергії на 2 години призводить до загибелі цих мікроорганізмів! Відповідно, без проведення очищення, усі нечистоти в такому випадку буде скинуто в р. Дністер.”

Як зазначила міський голова Роксолана Джура, основними причинами такої великої заборгованості КП “Житловик” перед ТОВ “Прикарпатенерготрейд” є по перше, близько 5 млн. боргу мешканців міста, які не оплачують КП “Житловик” за спожиті житлово-комунальні послуги, а саме за ці кошти підприємтсво оплачує свої фінансові зобов’язання, а по друге – це економічно необгрунтований, найнижчий в області тариф на холодне водопостачання та водовідведення.

За результатами обговорення, комісія доручила відповідальним працівникам Бурштинської міської ради до 15 вересня 2019 року:

  • Звернутися до Галицького районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області щодо активізації роботи з боржниками в м. Бурштин по розгляду справ яких в суді винесено судові рішення.
  • Звернутися до ПАТ «Прикарпаттяобленерго» – при відключенні об’єктів чи обмеженні електропостачання їх черговість погоджувати з КП «Житловик» м. Бурштин.
  • Рекомендувати міській раді – кошти, не використані по міських програмах направити на часткове погашення боргу КП «Житловик» перед ТОВ «Прикарпатенерготрейд».

КП «Житловик» доручили розробити графік першочерговості аварійних відключень об’єктів, які обслуговує підприємство та активізувати роботу з боржниками за надані комунальні послуги.

Попередній Відбулося засідання організаційного комітету з підготовки до святкування Дня міста

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено