ВОЄННИЙ СТАН

Проведення щорічної акції «16 днів проти насильства»

Проведення щорічної акції «16 днів проти насильства»

24 листопада 2022року  за ініціативою cлужби у справах дітей Бурштинської міської ради відбулося засідання круглого столу щодо проведення заходів у рамках акції “16 днів проти насильства”. Цей захід впродовж останніх років став традиційним і проводиться у період з 25 листопада до 10 грудня по всій країні. У заході взяли участь представники «Цетру Пробації» Оксана Собецька та Наталія Заячук, старший інспектор ювенальної превенції Оксана Чіх, начальник відділу освіти та науки Іванна Томин, завідувач сектору сім’ї у відділі молоді і спорту Галина Олексин та працівники служби у справах дітей, які займаються проблемами профілактики та подолання насильства в сім’ї.

Світлана Козар, начальник служби у справах дітей  у вступному слові підкреслила, що насильство визнано однією з небезпечних проблем, які є перепоною на шляху подолання нерівності й дотримання людських прав, які наносять не тільки величезну моральну шкоду суспільству, але в даний час все українське суспільство страждає від всіх форм насильства яке вчиняють московські агресори,  терористи, гвалтівники і мародери проти українського народу.

Також у виступах присутніх було зазначено, що проблема насильства і в родинах досить гостро стоїть в Україні та, нажаль, не є відсутньою і  в Бурштинській територіальній громаді. Її небезпечність полягає в тому, що прояви жорстокості та насильства в сім’ї не лише руйнують гармонію родинних стосунків, а й виступають передумовою злочинності в суспільстві загалом. Особливо кричущою ця проблема є тим, що від неї страждають діти. Діти не лише спостерігають за насильством у своїй сім’ї, а й дуже часто самі є жертвами такого насильства з боку батьків та інших членів сім’ї. Дуже часто у майбутньому вони переносять цей негативний досвід у власне життя.

В ході обговорення учасники круглого столу дійшли спільного висновку, що основним механізмом попередження негативних дії є профілактика, превентивна робота як з батьками, так і з дітьми. І важливим акцентом визначили налагодження взаємодії між суб’єктами які мають працювати на попередження домашнього насильства, організації надання комплексу послуг особам, які постраждали. У цьому сенсі ефективним вирішенням проблем запобігання насильства має стати злагоджена взаємодыя всіх відповідних служб.

В ході бесіди щодо проведення акції «16 днів проти насильства» було прийнято рішення відвідати всі сільські школи Бурштинської територіальної громади з метою долучення учнів навчальних закладів до щорічної акції «16 днів проти насильства», яка проходить з 25 листопада по 10 грудня.

Отож, 28.11.2022року було відвідано працівниками служби у справах дітей  спільно з начальником відділу освіти та науки Іванною Томин та старшим інспектором ювенальної превенції Оксаною Чіх відвідано Задністрянський ліцей та Бовшівську гімназію, де з учнями проведено бесіду з елементами тренінгу  на тему: «Почуй мене».

01.12.2022 року начальником служби у справах дітей Світланою Козар спільно з начальником відділу освіти та науки Іванною Томин та старшим інспектором ювенальної превенції Оксаною Чіх було відвідано Новомартинівську та Дем’янівську філії Бурштинського ліцею №3 з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі.

Також 05.12.2022року було відвідано Насташинську та Слобідську філії Бурштинського ліцею №2 де з учнями старших класів, як і в попередніх школах було проведено заплановану роботу в рамках акції «16 днів проти насильства».

Підсумовуючи результати проведеної роботи щодо профілактики та недопущення насильства важко говорити про результати, коли під звуки сирени спускаєшся з дітьми в бомбосховище щоб продовжити бесіду, коли щохвилини кожен з нас відчуває цинічне і агресивне насильство від зовнішнього ворога. Але, вдивляючись в світлі і щирі очі наших дітей з одного боку відчуваєш безпомічність, що не можеш зупинити цю незрозумілу дику агресію, а з іншого – розумієш, в цих очах безмежне море надії і віри в нашу перемогу!

Попередній Ігор Боженко: «Я вдячний за те, що прийняли і за те, що маю можливість виступати…»

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено