Протидія домашньому насильству.

У період з 25 листопада по 10 грудня на території України проводиться щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства». Основними завданнями даної акції є привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, захист прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Насильство — це не тільки коли б’ють, а й коли принижують і знущаються.

Насильство може проявляти себе у сім‘ї у таких формах, як:

  • фізичне насильство — форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру;
  • сексуальне насильство — будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;
  • психологічне насильство — словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;
  • економічне насильство — умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг із лікування чи реабілітації, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

У разі необхідності, не вагайтеся та телефонуйте до поліції з метою термінового втручання. Працівникам поліції, які приїдуть на виклик, детально опишіть все, що відбулося, покажіть тілесні ушкодження, а також всі речі, що були розбиті, або поламані домашнім агресором.

За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування законодавством встановлено відповідальність у вигляді накладення штрафу або громадські роботи, або адміністративний арешт.

А у разі вчинення тих самих дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, за такі правопорушення передбачено відповідальність у виді штрафу або громадські роботи, або адміністративний арешт.

 

Кримінальна відповідальність при проявах домашнього насильства настає за вчинення легких тілесних ушкоджень, умисних середньої тяжкості тілесних ушкоджень, побоїв і мордувань тощо відповідно до Кримінального кодексу.

 

 

Бурштинське бюро правової допомоги

Попередній ПОВІДОМЛЕННЯ про початок розроблення містобудівної документації- «Оновлення генерального плану та плану зонування (у складі генерального плану) села Вигівка Бурштинської міської ради Івано-Франківської області.

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено