ВОЄННИЙ СТАН

Про роботу поліції на території Бурштинської ТГ у 2020 році розповів Микола Гурак, начальник сектору превенції відділення поліції №3 (м. Галич)

Про роботу поліції на території Бурштинської ТГ у 2020 році розповів Микола Гурак, начальник сектору превенції відділення поліції №3 (м. Галич)

Сьогодні, 25 березня відбулося засідання виконавчого комітету Бурштинської міської ради, в ході якого Микола Гурак, начальник сектору превенції відділення поліції №3 (м. Галич) розповів про роботу на території Бурштинської територіальної громади у 2020 році.
«Територію Бурштинської ТГ постійно обслуговує три дільничних офіцери поліції – майор Ігонін Владислав, майор Віталій Мельничук, старший лейтенант Зоряна Ключинська. На території постійно перебуває екіпаж патрульної поліції, який стежить за дотриманням водіями правил дорожнього руху та реагує на всі повідомлення на лінію 102. Якщо таких викликів більше, для оперативного реагування залучається додатковий екіпаж поліції з Галицької ТГ.
За 2020 рік і два місяці 2021 року з території Бурштинської ТГ на лінію 102 дзвонили більше 4000 разів. Це – більше 4 000 виїздів на місце події працівників груп реагування патрульної поліції, слідчо-оперативної групи, це сотні виходів дільничних офіцерів поліції, це тисячі розглянутих заяв. Виклики є різні – вчинення домашнього насильства, сімейні сварки, сусідські, конфлікти на роботі, конфлікти на вулиці, бійки. А є й такі, як, наприклад, несвіжа ковбаса у магазині. Проте, на всі виклики алгоритм реагування один – оперативне прибуття на місце події, спілкування з заявником і подальший розгляд звернення. Середній час прибуття на місце події від часу виклику – менше 12 хвилин.
За 2020 рік і два місяці 2021 року три дільничні офіцери поліції зафіксували 742 порушення публічної безпеки. Це – штрафи, а, отже – і надходження до місцевого бюджету. Найбільша кількість штрафів – за перебування у громадських місцях у нетверезому стані, куріння сигарет на дитячих майданчиках чи у під’їздах. 8 протоколів – за порушення правил тримання собак чи котів. 9 – за стихійну торгівлю.
Дільничні офіцери поліції щоденно перевіряють власників зброї, мисливської чи травматичної – чи зброя у сейфі, чи зберігаються набої окремо. До слова, минулого року у Бурштині зареєстровано три факти незаконного поводження зі зброєю чи боєприпасами, вилучено пістолет, перероблений з стартового на бойовий. Також поліцейські щодня перевіряють сімейних дебоширів та раніше судимих осіб. Сімейних дебоширів на території громади проживає 46.
За звітній період групи реагування патрульної поліції на території теперішньої Бурштинської ТГ виявили 84 водіїв, які керували у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. За порушення правил паркування, обгону, проїзду перехресть, ненадання переваги пішоходам патрульні склали більше 2000 постанов. Пішоходів ми теж штрафуємо. Щоправда, таких випадків на території Бурштинської громади зафіксували лише 39.
Крім того, за територією Бурштинської ТГ закріплено три оперативні працівники, які разом із колегами виконують колосальну роботу. До прикладу, за минулий рік у Бурштині задокументовано 11 фактів незаконного зберігання наркотичних засобів та 4 факти зберігання наркотиків з метою збуту, тобто припинено продаж наркотиків – не лише коноплі, а й амфетаміну й інших синтетичних наркотиків. Загалом, на території громади за звітний період поліцейські розкрили 63 злочини. Це і грабіж, і крадіжки, і хуліганство, й побиття.
Активізована робота на попередження крадіжок з квартир чи гаражів, їх кількість з кожним роком зменшується. Що ми робимо? Нічні піші патрулювання. Ну і провідуємо час від часу осіб, які раніше були судимі за крадіжки. Ця робота має превентивний характер, тобто робота на випередження. Над розкриттям вчинених крадіжок працюють дільничні офіцери поліції, слідчі, оперативні працівники, експерти. Допомагають камери, які встановлені у місті.Спільна робота дає результат – з 9 квартирних крадіжок 7 уже розкриті.
Для старшого покоління – дільничні відвідують одиноких осіб та постійно наголошують, як не стати жертвою злочину. Ми просимо не казати нікому дані пенсійних карток, не міняти гроші, не впускати у дім чужих людей.
Велике значення для виховання молоді має робота ювенальної поліції. У нас з цією роботою, ми вважаємо, добре справляється Оксана Чіх. До карантину вона постійно відвідувала школи й коледжі, проводила там зустрічі і бесіди, під її постійною опікою перебувають неблагополучні чи бідніші сім’ї й, головне, – діти чи підлітки, чия поведінка потребує коригування. Поліцейський стає другом, а не страшним дядьком, який кудись забирає нечемних дітей. Ми нікуди дітей не забираємо, ми не маємо де їх складати.
Хочу подякувати за поліцейську станцію. Це тепле приміщення, де нам усім комфортно працювати. Що нам ще не вистачає? Комп’ютерної техніки й інтернету, при можливості – косметичного ремонту й заміни старих вікон. Просимо облагородити під’їзд до поліцейської станції – там ями та болото.
Також хочу розповісти про проект «Поліцейський офіцер громади», який, ми вважаємо, успішно реалізується на території сусідньої громади. Поліцейський офіцер громади живе й працює на території громади. Він має автомобіль, оснащений всім необхідним – аптечка, буксирувальний трос, є навіть бензопила. Поліцейського офіцера громади знають, впізнають і йому вірять, бо він – свій. Раніше концепція була така – громада робить приміщення для поліцейської станції, а іноземні партнери купували службовий автомобіль. Зараз з-за кордону фінансування на авто немає, тому пропонується громадам для свого офіцера купити автомобіль. Громада створює умови, офіцер – дає результати роботи і підзвітний він тільки громаді.
І наприкінці – результат нашої роботи – це не цифри. Результат нашої роботи – ваша довіра і співпраця. Що ми хочемо? Аби дитина підійшла до поліцейського і попросила зав’язати шнурки на кросівках. Аби дитина сказала здивованому поліцейському – мама мені казала, що коли мені треба допомоги, я можу звернутися до поліцейського і він мені допоможе. Це моя мрія…»
Попередній Про промислове виробництво в Івано-Франківській області у січні–лютому 2021 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено