Про організацію санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2017 році

Про організацію санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2017 році

Про організацію санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2017 році

        23 листопада 2016 року прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, як постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Даною постановою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплата грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зазначений Порядок визначає механізм надання грошової допомоги через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на впровадження господарської діяльності та медичної практики, відповідно до Постанови КМУ № 1029 від 28.12.2016 року для осіб, віднесених до категорії 1 – 5250,00 грн., дітей, яким встановлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10840,00 грн.

Підставою для розрахунку є трьохстороння угода між санаторно-курортним закладом постраждалою особою та управлінням соціального захисту.

Безоплатними путівками забезпечуються громадяни, віднесені до категорії 1 (інваліди-чорнобильці), та діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. Така  категорія «чорнобильців» має право вільного вибору  санаторно-курортного закладу відповідно до профілю захворювання. Разом з тим, путівки надаються в порядку черговості в межах кошторисних призначень.

Також Порядком передбачено виплату компенсації  постраждалим громадянам, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки.

 

Зміни до порядку забезпечення учасників АТО путівками на санаторно-курортне лікування

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200 затверджений постановою Кабінету Міністрів від 01.03.2017 №110, визначив новий механізм забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортними путівками.

Відповідно до пункту 16 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200 (далі Порядок) забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

Пункт 17 Порядку визначає що відшкодування здійснюється органами соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою шляхом відшкодування її вартості та актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості путівки (ліжко-дня), а якщо вартість путівки нижча за граничну, – не більше від фактичної вартості путівки.

Попередня оплата зазначених послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.

Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та погодженням з Мінфіном.

Перелік базових послуг, що надаються особам відповідно до медичних рекомендацій і входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.

За бажанням осіб їм можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.

Порядок доповнено пунктами 17-1 – 17-4 відповідно до яких:

– орган соціального захисту населення ознайомлює учасників АТО з інформацією наданою санаторно-курортними закладами, в разі згоди на отримання путівки, укладає договір у трьох примірниках (один – для органу соціального захисту населення, другий – для санаторно-курортного закладу, третій – для особи);

– особи після закінчення санаторно-курортного лікування подають органу соціального захисту населення зворотний талон від путівки або інший документ, що підтверджує проходження лікування в санаторно-курортному закладі за профілем захворювання, за яким їм видано довідку для отримання путівки на санаторно-курортне лікування, із зазначенням прізвища, імені, по батькові та строку перебування, завірений підписом керівника та скріплений печаткою (за наявності) такого закладу;

– санаторно-курортний заклад після надання особам послуг санаторно-курортного лікування подає органам соціального захисту населення акт наданих послуг та документ щодо проведення розрахунків за результатами надання зазначених послуг за відповідний звітний період згідно з умовами договору.
За більш детальною інформацією звертатись в ВСЗН каб. № 4тел. 44-600

Відділ соціального захисту населення
Опубліковано 15.05.2017 року

 

 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено