ВОЄННИЙ СТАН

Про епідемічну ситуацію в області з Лайм-бореліозу

Про епідемічну ситуацію в області з Лайм-бореліозу

В області склалась неблагополучна епідемічна ситуація щодо Лайм-бореліозу. Протягом 2017р. зареєстровано збільшення випадків в 1,7 рази: 65 захворювань проти 39 в 2016 році. ( 4,73 проти 2,84 на 100 тис.н.).

Випадки  Лайм-бореліозу за останні роки реєструються на всій території області. Найбільше хворих на Лайм-бореліоз виявлено в Надвірнянському районі та м. Івано-Франківську.

Максимальна кількість укусів кліщами реєструвались в квітні-травні:

Починаючи з 1989 року в області станом на сьогодні зареєстровано 180 території неблагополучних з Лайм-бореліозу, в тому числі в 2017р. виявлено 19 нових неблагополучних територій.

Якщо раніше з кліщами можна було «зустрітись» при відвідуванні лісу, то тепер непоодинокі випадки нападу кліщів в парках, садах населених пунктів.

Протягом останніх 10 років спостерігається ріст чисельності кліщів – переносників борелій, кліщевого енцефаліту, рикетсіозів, туляремії та інших особливо небезпечних інфекцій. Якщо в 2008р. індекс рясності складав 1,74, то в 2017р. -7,8 (індекс рясності- це середня кількість кліщів, яку виявляють при огляді ВРХ).

Лайм-бореліоз віднесено до захворювань, що призводять до скорочення тривалості життя хворих або їх інвалідизації. Особливе занепокоєння  викликає високий відсоток пізніх уражень різних систем і органів, що дають хронічні прояви (3,5-10,6 % випадків), довготривалу непрацездатність, інвалідизацію, а подекуди – і летальні випадки.

З метою попередження «зустрічі» з кліщами рекомендовано використання акарицидів в період активності кліщів (квітень-травень) на обмежених територіях, оптимально, в місцях скупчення великої кількості людей –  в оздоровчих закладах, заміських та дачних селищах, садівництвах, будівельних та промислових майданчиках.

Пропоную провести акарицидну обробку відпочинкових, паркових зон  в населених пунктах області, залучивши до цього компетентні служби (підприємства).

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР
МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Попередній Відбудеться круглий стіл

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено