Практика впровадження енергозберігаючих технологій для Прикарпаття

Практика впровадження енергозберігаючих технологій для Прикарпаття

news-image
В обласній державній адміністрації відбувся інформаційний семінар «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад».

Цей захід відбувся за участі заступника голови облдержадміністрації Ярослава Паранюка, директора проекту «Реформи в сфері енергоефективності в Україні», що виконується GIZ Джорджа Крістодореска, генерального директора директорату енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Петруніна, директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанни Табанець, керівників РДА, міст обласного значення, ОТГ, фахівців структурних підрозділів ОДА, банківських установ, науковців ІФНТУНГУ, громадськості та першого заступника міського голови Володимира Гулика.

Семінар організований обласною державною адміністрацією спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за підтримки українсько-німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Розпочинаючи засідання, Ярослав Паранюк зазначив: «Івано-Франківщина має певні здобутки у сфері енергоефективності. У нас в області є електростанції і відкритий біогазовий завод та встановлений вітрогенератор. В області діє програма розвитку енергозберігаючих технологій, на реалізацію заходів якої виділяється один мільйон гривень. Вважаю, що практика запровадження енергоефективних технологій є особливо актуальною для міст обласного значення, новостворених ОТГ,  які сьогодні мають можливість спрямовувати належні їм фінансові ресурси на підвищення рівня енергоефективності з тим, щоб з часом використати заощаджені завдяки енергозбереженню кошти на свій розвиток».

Йшлося про інструменти державної підтримки енергоефективних заходів у житловому секторі, допомогу уряду Німеччини Україні у сфері енергоефективності, проведення сертифікації будівель, кращі практики реалізації енергоефективних заходів в області, механізми співфінансування «теплих» кредитів. Також були презентовані кредитний продукт «Еко-енергія» та програма IQ Energy.

Джордж Крістодореску наголошував, що основним містком між розробником енергозберігаючого проекту і фондом енергоефективності буде енергоаудит, тому проекти завжди повинні бути чітко проаналізовані перед фінансуванням та впровадженням. Також він зауважував, що енергія ніколи не буде дешевшою.

На семінарі також обговорили питання використання альтернативних відновних джерел енергії та дотримання стандартів екологічної безпеки.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено