ВОЄННИЙ СТАН

Пожежі в екосистемах!

Бурштинська міська рада нагадує, що легковажне ставлення громадян та небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків можуть призвести до катастрофічних пожеж в природньому середовищі, зокрема, й загибелі людей. А те, що основною причиною виникнення таких пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками.

За інформацією управління ДСНС України в Івано-Франківській області у квітні 2020 року на території області виникло понад 450 пожеж в природних екосистемах. На території України лише 08 квітня цього року маємо 541 випадок загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах! Вогонь пройшов 703 гектари. З початку року зафіксовано 15 491 випадок загорять, що знищило 17  914 гектарів екосистем!

Чого тільки вартує пожежа, яка десятий день триває у Чорнобильській зоні відчуження. Станом на 7 годину 14 квітня інженерною технікою створено близько 110 км мінералізованих смуг, пожежною авіацією (3 літаки, 3 вертольоти) протягом 13 квітня здійснено 227 скидів (538 т) води. Всього на території Зони відчуження залучено 415 осіб та 98 од. техніки. Збитки від пожежі попередньо оцінюють в десятки мільйонів гривень.

Повідомляється про затримання осіб, причетних до пожежі. Це 27-річний житель села Рагівка. Як пояснив молодик поліцейським, він задля забави в трьох місцях підпалив сміття та траву. Після чого вогонь вітром перекинуло далі і він вже не зміг впоратися та загасити багаття. Другою особою виявився 37-річний житель Іванкова. Як з’ясувалось, чоловік за місцем проживання спалював сміття, потім рештки тліючого багаття погрузив на возик, вивіз за село і висипав на суху траву. Там сталося загорання сухостою. Коли зловмисник повернувся на те місце, то побачив, що вогонь перекинувся далі, однак він не зателефонував ні рятувальникам, ні поліції, а намагався самотужки погасити вогонь. Вітром перекинуло вогонь на територію лісу, а далі у зону відчуження, де сталася масштабна пожежа.

Тому звертаємось до Вас, шановні громадяни! Будьте максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, коли суха рослинність спалахує від найменшої іскри та пожежа може поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху. Не випалюйте сухостій, минулорічне листя та сміття.

Під час пожежонебезпечного періоду (коли відсутній сніговий покрив) категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Світлина від Бурштинська міська рада / Burshtyn City Council.

Світлина від Бурштинська міська рада / Burshtyn City Council.

Світлина від Бурштинська міська рада / Burshtyn City Council.

Світлина від Бурштинська міська рада / Burshtyn City Council.

Світлина від Бурштинська міська рада / Burshtyn City Council.

Попередній Е-журнали реєстрації розпоряджень міського голови

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено