Поглиблення знань у роботі з дітьми з особливими потребами центру “Довір’я”

Поглиблення знань у роботі з дітьми з особливими потребами центру “Довір’я”

unnamed_2 unnamed_1Світ дітей з особливими освітніми потребами, або дітей з обмеженими можливостями, як їх ще називають, – особливий та розмаїтий. Кожна дитина – особлива, це беззаперечно. Але все ж є діти, про яких говорять «особливі» не для того, щоб підкреслити унікальність здібностей, а задля того, щоб відмітити ті особливі потреби, які відрізняють їх від інших дітей.
Особливою є також і робота з такими дітьми,котра потребує організації належного психолого-педагогічного супроводу фахівців різних напрямків,а також батьків .
Саме з цією метою 07.11.2014 року для працівників Галицького центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Довір’я “ було організовано тренінгове заняття під назвою “Взаємодія з людьми з особливими потребами”, яке було проведене в рамках проекту Mensch за підтримки соціальної організації Aktion Mensch на базі БФ Карітасу Івано-Франківськ УГКЦ . Тренінг був спрямований на обмін досвідом фахівців у сфері психологічного супроводу дітей із особливими потребами. Метою даного тренінгу було розширити знання педагогів, сформувати вміння адаптуватися і легко знаходити контакт з дітьми з особливими потребами, активізувати особистісний потенціал та оптимально реалізувати креативний підхід у нестандартних ситуаціях.
Хочу зазначити,що найбільше у роботі тренінгу нам сподобався професіоналізм в організації діалогів, створення атмосфери співробітництва, позитиву, а також обмін досвідом та нова корисна інформація, яку ми змогли отримати.
Не менш важливим заходом став тренінг з батьками групи взаємопідтримки батьків”Надія” , який пройшов 11.11.2014 року в Галицькому центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Довір’я “ , яка функціонує на базі центру. Тренінг за назвою “Як дорослішають діти, що потребують опіки ” було організовано завдяки фінансовій підтримці Карітасу єпархії Фульда та «Акції Людина» (Німеччина) в рамках проекту “Створення базових структур самодопомоги в Івано-Франківській області” .Присутніми були також представники РДСССДМ.
Подібні тренінги є надзвичайно важливими, адже стрес через інвалідність переживають батьки, а не діти. Бо якщо дитину просто люблять усі, хто її оточує, піклуються про неї, вона не усвідомлює того, що чимось відрізняється від більшості. Однак для того, щоб спробувати зробити дитину щасливою батькам необхідно реально оцінювати ситуацію і не впадати у відчай і це є важливим аспектом у вихованні дитини з особливими потребами. Під час зустрічі батьки охоче ділилися своїм досвідом навчання і виховання дітей та спільно обговорювали шляхи подолання проблемних ситуацій.Окрім того, всі учасники запропонували запровадити постійнодіючі тренінги для батьків , адже ніщо так не згуртовує , як спілкування та спільне подолення труднощів та перешкод і саме таким чином можна досягнути спільної мети– успішному особистому розвитку кожної дитини, підготовці її до життя в суспільстві.

Ірина Василишин , центр” Довір’я ”.

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено