Петро Курляк: “Прошу відремонтувати і дорогу обласного значення Калуш – Бурштин, там уже хіба танками їхати!”

Петро Курляк: “Прошу відремонтувати і дорогу обласного значення Калуш – Бурштин, там уже хіба танками їхати!”

дорогиЗ таким проханням міський голова Петро Курляк звернувся до керівництва Івано-Франківської області на нараді щодо джерел фінансування, ремонту та утримання доріг обласного значення, яка відбулася за участю голови Івано-Франківської ОДА О. Гончарука, народних депутатів України від Івано-Франківщини, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадський активістів.

IMG_9247«Аспекти належного утримання та ремонту доріг особливо важливі в контексті реалізації на Івано-Франківщині проекту «Єврокарпатська ініціатива», який передбачає залучення до розбудови області широкого кола інвесторів, − розпочинаючи нараду, зазначив Олег Гончарук. − Кошти, які вкладемо у дорожню інфраструктуру, сприятимуть розвитку економіки, туризму, нашої свідомості, втіленню прагнення стати першими серед найбільш інвестиційно привабливих регіонів».

Учасники наради виокремили декілька джерел фінансування розвитку дорожньої інфраструктури. Серед них – кошти в сумі 700 млн. грн., виділені Верховною Радою України на ремонт доріг Карпатського Єврорегіону та більш ніж 50 млн. євро від європейських донорів на капітальний ремонт дороги Івано-Франківськ – Рахів, про що наразі ведуться перемовини. Окрім того, на думку народного депутата Анатолія Матвієнка, є можливості для пошуку фінансових резервів в місцевих бюджетах та залучення до загальної справи капіталовкладень підприємців. Не менш важливо, як зазначалося, на місцях сконцентрувати зусилля для налагодження ефективного механізму справляння акцизного податку, сплати за землю та нерухоме майно, а також туристичного збору.

Під час тривалих обговорень на нараді прозвучали пропозиції щодо вдосконалення роботи дорожнього господартсва області, зокрема, міський голова Бурштина Петро Курляк наголосив:

“Через Бурштин проходять дві великі дороги: Мукачево – Львів – дорога державного значення і дорога обласного значення Бурштин – Калуш, яка ділить місто навпіл. Я радий, що відремонтують дорогу Львів – Мукачево, але прошу відремонтувати і дорогу обласного значення Калуш – Бурштин, там уже хіба танками їхати. Я чотири роки звертаюся до облавтодору із цим проханням, але реакція слабенька. Ця дорога не є власністю міста, а перебуває у власності облавтодору. У 2012 році хотів виділити з міського бюджету 4 мільйони гривень на ремонт цієї дороги, але мені помахали пальцем і сказали, що це нецільове використання коштів і загрожує кримінальною справою. Минулого року допросився у підприємців 8 камазів шутру, вивів чоловіків з міської ради – і ми власними руками підсипали цю дорогу”.

Вислухавши всі думки, голова облдержадміністрації наголосив: місцева влада й надалі шукатиме шляхи фінансування розвитку дорожньої інфраструктури, постійно контролюючи цей процес.

«Запевняю, що тендерні процедури з визначення виконавців ремонтних робіт будуть прозорими, у цьому зможуть переконатися представники громадськості та засобів масової інформації», − підкреслив Олег Гончарук, додавши, що вже найближчим часом в області визначаться з конкретними обсягами робіт та необхідним для цього фінансуванням.

Більше інформації про нараду у сюжеті ” Галичини”:

 

 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено