Петро Ковальчук: «Хочу бути дотичним до великих справ!»

Петро Ковальчук: «Хочу бути дотичним до великих справ!»

Ми продовжуємо знайомити наших читачів з депутатами міської ради восьмого скликання і сьогодні розмовляємо з головою фракції політичної партії «Удар», секретарем депутатської комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування, території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою Петром Ковальчуком.
– Петра Ковальчука у місті знають як активного учасника Революції Гідності, члена ГО «Майдан», волонтера. Чому вирішили піти у місцеву владу?
– ГО «Майдан» ми створили після Революції Гідності і коли після цього були перші місцеві вибори, я всім членам нашої ГО сказав – якщо ви не йдете на вибори, то ви не берете на себе відповідальності за те, що зробили у Києві. Відповідно, саме тому йшов і тоді, і зараз.
– Які завдання Ви ставите перед собою, будучи депутатом?
– Хочу бути дотичним до великих справ. Я не хочу будувати пісочниці, не хочу займатися фарбуванням лавочок, забезпеченням благоустрою тощо. Тут моя позиція повною мірою співпадає з баченням міського голови – якщо не вдасться повною мірою зробити щось велике, то хоча б розпочати. Я сам господарник, тому розумію, що розпорошуючи кошти на дрібниці, ми не зможемо створити нові робочі місця, забезпечити належний комфорт для мешканців нашої громади.
– Чи продовжуєте роботу в ГО «Майдан»?
– Звичайно наша громадська організація не припиняє своєї діяльності. Можливо, не в таких масштабах як на початку, бо тоді ми були одні з перших, хто їздив на Донбас з допомогою. Зараз таких волонтерських організацій стало трохи більше. За нашою роботою можна спостерігати на Facebook-сторінці ГО «Майдан».
– На жаль, на сьогоднішній день, існує ще досить високий рівень недовіри до влади міста. Що, на Вашу думку, необхідно змінити для покращення відносин між міською владою та громадою?
– Скажу кількома словами – менше говорити, а більше роботи. Потрібно вміти відповідати за свої слова і підтверджувати їх конкретними вчинками. Може наші люди люблять, коли з трибун багато розказують, але я все-таки прихильник, щоб «не словом, а ділом». Вставай і роби.
– А як Ви вважаєте, чи варто залучати громадськість до прийняття важливих управлінських рішень?
– Вважаю, що для прийняття певного рішення необхідно залучати профільних спеціалістів. Повірте, мене не переконає в правильності прийняття рішення, до прикладу, в енергетичній сфері, 1000 людей так, як 1 професійний енергетик.
– Чому обрали земельну комісію, адже Ви працюєте у зовсім іншій сфері? Чи не важко опрацьовувати земельні питання, враховуючи, що, Ви є секретарем цієї комісії?
– Це було швидше партійне рішення. У нашої команди є багато напрацювань в даному напрямі, тому для їх реалізації необхідно працювати у комісії відповідного профілю. Можливо я не є великим спеціалістом у земельних питаннях і мені б більше підійшла комісія житлово-комунальна. Проте, легко бути там, де ти в зоні комфорту, але завжди потрібно себе вдосконалювати.
– Які питання плануєте відстоювати в раді?
– Одним з найбільших джерел надходження до міського бюджету є екологічний податок. Перш за все, буду відстоювати те, щоб його якомога ефективніше розподілити. Десь нашій комісії уже закидали, що ми «розпиляли» останню суму екологічного податку. Проте, це не так. Ми виділили кошти на конкретні речі, які в подальшому будуть працювати на нашу громаду. Зараз ми з міським головою та КП «Житловик» починаємо проєкт по будівництву власної муніципальної сонячної електростанції. Тобто, для того, щоб в нас не було ось цих постійних боргів по КП «Житловик», ми на базі очисних споруд плануємо встановити таку сонячну електростанцію. Ми можемо робити це за екологічні кошти, і тим самим громада зможе заробляти, не чекаючи податків, в рік біля 5 млн. гривень.
– Фракція «УДАР» складається лише із 2 депутатів. Будьмо реалістами: як можуть 2 депутати із 26 впливати на роботу ради?
– Знаєте, настали часи, коли меншість визначає більшість. Загалом, саме меншість вирішує усе – на Майдані був 1 мільйон, а не 50 мільйонів, а АТО воює близько 500 000 людей, реформи роблять одиниці, ініціаторами на кожній вулиці є 2-3 мешканця, усі інші лише критикують, на кожному підприємстві є не більше 10 працівників, які реально працюють на результат, більшість – це лише типові виконавці. До того ж, нас не двоє. Наше бачення роботи співпадає з фракцією Європейської Солідарності, тому нас уже щонайменше 8.
– А як складаються стосунки з Дмитром Симаком, враховуючи різні події, які відбувалися в ході виборчої кампанії?
– Цього разу я категорично відмовився йти на вибори кандидатом на міського голову. Це було пов’язано з тим, що у мене молода перспективна компанія, розвиток якої потребує багато уваги і часу, особливо, у часи коронавірусу. У Дмитра був непоганий рейтинг, ми провели низку переговорів і прийняли таке рішення. У всіх питаннях у нас чітка та одностайна позиція.
– Вас закріпили за вул. Стуса, зокрема, за будинками № 14, 16, 18, 20, 22, 24. Чи можуть мешканці сподіватися на Вашу підтримку у вирішенні нагальних проблем? Як Вас можна знайти?
– Планую у себе на фірмі зробити громадську приймальню, ми оприлюднимо графік прийому. Крім цього, започаткуємо таку практику, щоб приблизно один раз на місяць збиралися активісти з усіх будинків, щоб ми разом пробували вирішувати важливі питання. Однозначно, на мою підтримку можна розраховувати. Але я завжди кажу – перед тим як зробити людям добре, варто спочатку запитати, чи їм це потрібно.
– На вулиці Стуса 20-22 уже кілька місяців існує проблема – там встановлено так звані «лежачі поліцейські», на які дуже багато скарг. Чи знаєте цю проблему?
– Так, я про це знаю, більше того, уже неодноразово піднімав це питання. Думаю, що проблема, яка склалася між мешканцями вирішиться, коли зроблять об’їзну дорогу, відповідно, суттєво зменшиться рух автівок через двір цих будинків. Тоді ми зможемо забрати ці «лежачі поліцейські». В будь-якому випадку, я тримаю це питання на контролі.
– І наостанок – якою б Ви хотіли бачити Бурштинську громаду наприкінці каденції? Над чим, на Вашу думку, потрібно попрацювати найбільше?
– Ну якщо я скажу, що хочу, щоб у нашій громаді через 5 років були відремонтовані усі дороги, у кожному дворі був сучасний дитячий майданчик, усі двори було викладено бруківкою, велодоріжки, аквапарк на Бурштинському водосховищі – то це не реально за такий короткий термін. Хочу, щоб нашій каденції вдалося привести в порядок територію індустріального парку – виготовити усі необхідні документи, підвести усі комунікації. Я вважаю, що ні один інвестор не захоче щось будувати на території, куди потрібно ще вкладати в оці всі речі.
Хочу, щоб на всі дороги хоча б було роблено проектну-кошторисну документацію, чим зараз і займається міський голова. Немає сьогодні коштів на ремонт дороги, але проект має бути готовим і стояти на столі. Тобто я хочу бачити через 5 років – певну черговість здійснених кроків, які в перспективі дадуть вагомі позитивні результати.

Коротко про депутата:
Електронна адреса: petrokoval3@gmail.gom
Депутатська комісія: секретар комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування, території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.
Депутатська фракція: голова фракції політичної партії «Удар»
Закріплений за округом №2 – вулиця Василя Стуса, будинки №14, 16, 18, 20, 22, 24
Місце народження: м. Бурштин
Освіта: здобув дві вищі освіти в Івано-Франківському Державному технічному університеті «Нафти і Газу».
Місце роботи: директор ТОВ «Фаза Плюс»..
Життєве кредо: «Важливо хто з тобою, а не хто проти тебе!»
Попередній Богдан МАЗУРИК: «Основна проблема Задністрянська – очисні споруди

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено